Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół Ewangelicko-Augsburski zlokalizowany jest w Legnicy.

ul. Czarnieckiego 18/2, 59-220 Legnica

Wydarzenia w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół Marii Panny w Legnicy jest jednym z najstarszych kościołów mieszczących się na terenie Śląska. Początki jego budowy sięgają XII wieku. To wówczas Bolesław Wysoki wybudował niewielki, jednonawowy, drewniany kościołek. W 1192 roku w miejsce pierwotnego kościółka postawiono nowy, większy, tym razem wykonany z kamienia łamanego-piaskowca. Pierwsze wzmianki o istnieniu kościoła pojawiły się w 1195 roku w klasztorze lubiąskim – wspomniano o targ zlokalizowanym obok kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Legnicy. Jan Długosz twierdzi, iż to właśnie w tym kościele modlił się książę Henry Pobożny przed wyruszeniem na bitwę pod Legnicą. Nowo zbudowany kościół jest czterokrotnie większy pod względem powierzchni od poprzedniego. W 1522 roku wychłodzono pierwsze ewangelickie kazanie, w Święto Zesłania Ducha Świętego. To od tego czasu, kościół jest świątynią parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Przez wiele osób nazywany jest także Kościołem Mariackim bądź Niskim z uwagi na położenie w dolnej części miasta.

Koncerty w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Jednym z popularnych koncertów organizowanych ostatnimi czasy w kościołach ewangelicko-augsburskich jest koncert „3 Tenors & Soprano” – Włoska Gala Operowa. Zważając na miejsce koncertu, z pewnością będzie to wyjątkowe wydarzenie, które zwróci uwagę dużej publiczności. Koncert w klimatycznym kościele to wydarzenie, którego nie możesz przegapić.

Bilety Kościół Ewangelicko-Augsburski

Serwis TicketClub.pl umożliwia nie tylko zakup oryginalnych biletów na koncerty znanych gwiazd występujących na terenie kościoła, ale też dostarcza wszelkich niezbędnych informacji oraz pozwala na bieżąco śledzić kalendarium wydarzeń.