Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół Ewangelicko-Augsburski zlokalizowany jest w Legnicy.

ul. Czarnieckiego 18/2, 59-220 Legnica

Wydarzenia w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół Marii Panny w Legnicy jest jednym z najstarszych kościołów mieszczących się na terenie Śląska. Początki jego budowy sięgają XII wieku. To wówczas Bolesław Wysoki wybudował niewielki, jednonawowy, drewniany kościołek. W 1192 roku w miejsce pierwotnego kościółka postawiono nowy, większy, tym razem wykonany z kamienia łamanego-piaskowca. Pierwsze wzmianki o istnieniu kościoła pojawiły się w 1195 roku w klasztorze lubiąskim – wspomniano o targ zlokalizowanym obok kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Legnicy. Jan Długosz twierdzi, iż to właśnie w tym kościele modlił się książę Henry Pobożny przed wyruszeniem na bitwę pod Legnicą. Nowo zbudowany kościół jest czterokrotnie większy pod względem powierzchni od poprzedniego. W 1522 roku wychłodzono pierwsze ewangelickie kazanie, w Święto Zesłania Ducha Świętego. To od tego czasu, kościół jest świątynią parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Przez wiele osób nazywany jest także Kościołem Mariackim bądź Niskim z uwagi na położenie w dolnej części miasta.

Koncerty w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Jednym z popularnych koncertów organizowanych ostatnimi czasy w kościołach ewangelicko-augsburskich jest koncert „3 Tenors & Soprano” – Włoska Gala Operowa. Zważając na miejsce koncertu, z pewnością będzie to wyjątkowe wydarzenie, które zwróci uwagę dużej publiczności. Koncert w klimatycznym kościele to wydarzenie, którego nie możesz przegapić.

Bilety Kościół Ewangelicko-Augsburski

Serwis TicketClub.pl umożliwia nie tylko zakup oryginalnych biletów na koncerty znanych gwiazd występujących na terenie kościoła, ale też dostarcza wszelkich niezbędnych informacji oraz pozwala na bieżąco śledzić kalendarium wydarzeń.

Myslovitz - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Myslovitz
2 minuty temu