Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół Ewangelicko-Augsburski to parafia pw. Św. Mateusza w Łodzi.

ul. Piotrkowska 279/283, 90-004 Łódź

Wydarzenia w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Parafia została utworzona w wyniku wzrastającej ilości luteran w Łodzi. Propozycja budowy nowego kościoła została złożona przez ks. Wihelma Piotra Angerstein. Kościół pw. św. Mateusza został wzniesiony w latach 1909 – 1928 w oparciu o projekt Johanesa Wende i Franza Schwechtena. Już w 1928 roku, w listopadzie poświęcono kościół, a dzień później przeszedł wielotysięczny pochód wiernych i przedstawicieli różnego rodzaju organizacji do nowej świątyni. Od 1996 roku pod kierownictwem prof. Ireny Wisełki-Cieslar w parafii organizowane są comiesięczne koncerty organowe w ramach wydarzenia „Niedziela z muzyką u św. Mateusza”. W 2003 roku rozpoczęły się warsztaty Gospel, które cieszą się ogromną popularnością. Kościół wspiera również wszelkie inicjatywy związane z dziedzictwem kulturowym luteranizmu poprzez publikację różnego rodzaju książek o wspomnianej tematyce.

Koncerty w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół poza działalnością religijną stawia również na działalność kulturalną. W ramach organizowanych wydarzeń odbyły się koncerty m.in.: Michał Kobojek, Adam Rymarz, Leszek Kołodziejski, Iza Połońska a także 3 Dźwięki Komedy, Koncert Oratoryjny, Addi Jazz Festival czy też koncert Tomasza Żółtko. Śledź kalendarium wydarzeń i weź udział w najbliższym koncercie – poznaj magię miejsca oraz wyjątkowy klimat.

Bilety Kościół Ewangelicko-Augsburski

Zajrzyj na stronę serwisu TicketClub.pl, który zawiera wszelkie niezbędne informacje związane z kalendarium wydarzeń, ale też informację na temat występujących artystów i kup szybko oraz bezpiecznie oryginalne bilety na ważne wydarzenia kulturalne w kościele.

T.Love - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
T.Love
42 minuty temu