Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół Ewangelicko-Augsburski to czwarta co do wielkości parafia luterańska zlokalizowana w diecezji warszawskiej. Siedziba kościoła jest w Lublinie.

ul. Ewangelicka 1, 20-400 Lublin

Wydarzenia w Kościół Ewangelicko-Augsburski

W 1650 roku, luteranie pochodzący z obszar lubelskiego zmuszeni zostali do przeniesienia zboru do Piask Wielkich. Parafia św. Trójcy oficjalnie została założona w 1784 roku, po uzyskaniu zgody króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nabożeństwa odbywają się w zabytkowym kościele w każdą niedzielę. Oprócz niedzielnych nabożeństwo organizowane są liczne spotkania biblijne. Dodatkowo, przy parafii działa oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Warto wspomnieć, iż kościół organizuje również koncerty muzyki poważnej. Miejscowy zbór jest mocno zaangażowany w życie muzyczne. W lubelskim kościele odbywają się liczne koncerty i występy chórów, solistów, jak i zespołów z różnych krajów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Słuchacze mogą posłuchać muzyki poważnej, negro spirituals czy też współczesnej muzyki chrześcijańskiej.

Koncerty w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Coraz częściej kościoły skupiają wiernych nie tylko wokół modlitwy i działalności religijnej ale też podczas licznych wydarzeń kulturalnych. W kościołach ewangelicko-augsburskich organizowane są liczne koncerty muzyczne, które ze względu na miejsce jak i Klimt, w którym są organizowane, dostarczają słuchaczom niezapomnianych dźwięków, ale i wspomnień na długie lata. Już niedługo możesz wziąć udział w kolejnym koncercie organizowanym w kościele pn. „3 Tenors & Soprano”. Kup bilety już dziś!

Bilety Kościół Ewangelicko-Augsburski

Serwis TikcetClub.pl to serwis biletowy zapewniający szybki i bezproblemowy dostęp do oryginalnych biletów na ważne wydarzenia kulturalne w kościele ewangelicko-augsburskim w Lublinie! Możesz kupić bilet bez konieczności wychodzenia z domu. Kup bilet i przenieś się w wyjątkowy klimat kościelnej muzyki!

90's & 2000's DISCO BANG! by SZPULA! w A2 Wrocław - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
90's & 2000's DISCO BANG! by SZPULA! w A2 Wrocław
10 minut temu