Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół Ewangelicko-Augsburski został założony w 1920 roku, jednak jego tradycja sięga XVI w. Siedziba kościoła znajduje się przy ul. Obozowej na osiedlu administracyjnym Grunwald Południe, w Poznaniu.

ul. Obozowa 5, 60-312 Poznań

Wydarzenia w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Po II wojnie znacznie zmniejszyła się liczba luteranów w Poznaniu do okresu przedwojennego. Większość ich świątyń została przejęta przez katolików. W 1946 roku została założona polska parafia ewangelicka, która od 1920 roku do 1939 roku korzystała z kościoła staro luterskiego. Dodatkowo, odzyskali od władz neogotycką kaplicę cmentarną, którą zaadaptowali na własne potrzeby. W 2002 roku rozpoczęła się budowa nowej świątyni i kompleksu parafialnego w skład którego wchodzi stacja diakonii, pastorówka, ośrodek administracji parafialnej a także pokoje mieszkalne i gościnne. Dość szybko – bo już w 2003 roku odbyły się pierwsze nabożeństwa, pomimo iż prace ostatecznie ukończono w 2004 roku.

Koncerty w Kościół Ewangelicko-Augsburski

W kościele ewangelicko-augsburskim w Poznaniu odbyło się już wiele koncertów muzycznych jak i wydarzeń kulturalnych. Dużą popularnością cieszyły się koncerty, takie jak: Waldemar Rychły&Dominika Dołżyńska, Samuel Baron, Paweł Szamburski, czy też Wiosna Muzyczna u Luteranów. Organizowane są kolejne wydarzenia – jednym z nich jest Włoska Gala Operowa w Poznaniu - „3 Tenors & Soprano”, na którą bilety możesz kupić już dziś!

Bilety Kościół Ewangelicko-Augsburski

Poszukujesz biletów na wydarzenia organizowane w kościele ewangelicko-augsburskim w Poznaniu? W serwisie TicketClub.pl znajdziesz nie tylko informację o aktualnych wydarzeniach planowanych na kolejne tygodnie, ale też zyskasz możliwość zakupu biletów bez wychodzenia z domu!