Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół Ewangelicko-Augsburski to kościół parafialny w Radomiu, należący do diecezji warszawskiej. Zlokalizowany jest w dzielnicy Miasto Kazimierzowskie, przy ul. Mikołaja Reja.

ul. Mikołaja Reja 6, 26-600 Radom

Wydarzenia w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół stanowi część szlaku turystycznego Zabytki Radomia. W danych czasach obiekt był świątynią katolicką pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obiekt zbudowano w miejscu drewnianej świątyni z drugiej połowy XI wieku. W tamtych czasach obiekt pełnił funkcję filii benedyktynów z Sieciechowa, dla obsługi i zarządu majątkami klasztornymi. W 1802 roku obiekt został zamieniony na magazyn a w 1818 stał się teatrem. Jednak już w 1830 roku, stał się własnością gminy ewangelicko-augsburskiej. Po kilkudziesięciu latach, w 1983 roku zadecydowano o gruntownym przebudowaniu obiektu – chociażby wejście znajduje się w miejscu dawnego prezbiterium. Warto dodać, iż kościół stoi na pozostałościach baszty murów miejskich.

Koncerty w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół stawia głównie na działalność religijną, jednak we wnętrzu kościoła organizowane są liczne koncerty, które z uwagi na miejsce przybierają wyjątkowe charakteru. Niespotykany, wyjątkowy klimat miejsca uzupełnia charakterystyczna akustyka. Śledząc kalendarium wydarzeń mogą Państwo wziąć udział w nadchodzących wydarzeniach np. koncercie „3 Tenors & Soprano”.

Bilety Kościół Ewangelicko-Augsburski

W serwisie TicketClub.pl możesz nie tylko kupić ważne bilety na wydarzenia kulturalne organizowane w kościele ale też zyskać wszelkie niezbędne informacje na temat planowanych wydarzeń. Nie czekaj – sprawdź kalendarium już dzisiaj!

Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień I - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień I
6 minut temu