Kościół Ewangelicko-Augsburski

Główny kościół parafii ewangelicko-augsburskiej św. Trójcy mieści się na placu Małachowskiego w Warszawie.

pl. S. Małachowskiego 1, 05-077 Warszawa

Wydarzenia w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Historia świątyni sięga 1777 roku. To wówczas ewangelicy otrzymali od króla przywilej, zezwalający im na budowę kościoła. Król Stanisław August Poniatowski wybrał projekt projektanta Szymona Zuga, który podczas tworzenia inspirował się rzymskim Panteonem oraz drezdeńskim kościołem Najświętszej Marii Panny. Jeszcze w 1777 roku rozpoczęto budowę kościoła a już w 1781 roku kościół oficjalnie otwarto i poświęcono. W 1939 roku, na samym początku II wojny światowej, kościół spłonął. Po zakończeniu wojny w 1945 roku rozpoczęto odbudowę świątyni zgodnie z planami Teodora Burszego. Rekonstrukcja trwała aż do 1957 roku. Pod koniec listopada 1956 roku odbyło się w jego wnętrzu pierwsze nabożeństwo. Kościół wpisany jest na listę rejestru zabytków. Jego wnętrze odwiedził zarówno papier Jan Paweł II jak i Benedykt XVI. Jako ciekawostkę dodamy, że kościół mierzy 58 m, a średnica jego rotundy to aż 33,4 m.

Koncerty w Kościół Ewangelicko-Augsburski

W Warszawskim kościele ewangelicko-augsburskim odbył się już szereg klimatycznych koncertów a każdy z nich cieszył się ogromną popularnością wśród widowni. Widzowie mogli wziąć udział w wydarzeniach takich jak „Muzyka na Boże Narodzenie”, „Koncert Benefitowy Muzyki Organowej”, Reprezentatywny Koncert Muzyki Cerkiewnej, Koncert Muzyki Chóralnej, a także w Koncercie Święto Muzyki Nowej. Już wkrótce planowane są kolejne koncerty – śledź uważnie plan wydarzeń.

Bilety Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kolejny przegapiony koncert? Nigdy więcej! W serwisie TicketClub.pl sprawdzisz aktualny harmonogram wydarzeń ale też kupisz bilety na poszukiwane przez Ciebie wydarzenia! Jeśli, któryś z organizowanych koncertów Cię interesuje – nie zwlekaj, kup bilety już dziś!

Ablaye Badji Band " Aduna" Premiere (Pod Baobabem Festiwal) - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Ablaye Badji Band " Aduna" Premiere (Pod Baobabem Festiwal)
5 minut temu