Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół Ewangelicko-Augsburski zlokalizowany w Zielonej Górze to dawny staro luterański kościół Chrystusowy.

ul. K. Wielkiego 11, 65-032 Zielona Góra

Wydarzenia w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół został zaprojektowany przez zielonogórskiego architekta Emilia Friede. W 1909 roku położono pod świątynię kamień węgielny. Już w 1911 roku nastąpiło jej uroczyste poświęcenie. Rozbudowując świątynię, w 1936 roku wykonano dwa dzwony. Jeden z nich, w 1943 roku został zarekwirowany przez niemieckie wojsko. Tuż po zakończeniu wojny, świątynia została przejęta przez katolików. Pełniła wówczas funkcję kaplicy ślubów pod wezwaniem św. Józefa. Od 1950 roku, świątynia ponownie jest kościołem ewangelickim. Jeśli chodzi o architekturę, to kościół jest jednonawowy, posiadający pięcioboczne zamknięte prezbiterium pozorne sklepienie kolebkowe. Sklepienie wyposażono w podwieszoną konstrukcję belkową, związaną z więźbą dachową.

Koncerty w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół stawia głównie na działalność religijną, jednak we wnętrzu kościoła dość często organizowane są liczne koncerty, które z uwagi na wyjątkowy charakter stają się niezwykle klimatyczne i inne niż wszystkie. Niespotykany, wyjątkowy klimat miejsca uzupełnia charakterystyczna akustyka, która całości dodaje uroku. Śledząc kalendarium wydarzeń mogą Państwo wziąć udział w nadchodzących wydarzeniach np. koncercie „3 Tenors & Soprano”. Nie możesz Cię zabraknąć na widowni podczas Włoskiej Gali Operowej!

Bilety Kościół Ewangelicko-Augsburski

Dzięki serwisowi TicketClub.pl nie musisz już się martwić, że nie weźmiesz udziału w wyczekiwanym od dawna przez Ciebie wydarzeniu. Serwis nie tylko ułatwia dostęp do aktualnego kalendarium wydarzeń ale też pozwala szybko i bezproblemowo zakupić bilety.

Furia + Totenmesse + RongWrong - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Furia + Totenmesse + RongWrong
5 minut temu