Kościół Przemienienia Pańskiego w Warszawie

Kościół Przemienienia Pańskiego to zwyczajowo kościół kapucynów. Jest to barokowy kościół ojców kapucynów, który znajduje się przy ul. Miodowej w Warszawie.

ul. Miodowa 13, 00-246 Warszawa

Wydarzenia w Kościół Przemienienia Pańskiego w Warszawie

Kościół wraz z klasztorem powstał w latach 1683 – 1694, w wyniku inicjatywy króla Jana III Sobieskiego. Było to wotum dziękczynne za zwycięstwo w bitwach pod Wiedniem i pod Chocimiem. W 1681 roku do Warszawy przybył kapucyn ojciec Jakub z Rawenny wraz z trzema innymi zakonnikami. W 1683 roku, król Sobieski wystawił dyplom fundacyjny i jeszcze tego samego roku położono kamień węgielny pod budowę świątyni. Konsekracja kościoła odbyła się w 1694 roku, przez biskupa poznańskiego Stanisława Witwickiego. W 1864 roku klasztor został zamknięty w wyniku ukazu kasacyjnego zakonów. Kilkanaście lat później budynek został rozebrany, jednak już 10 lat później postanowiono odbudować świątynię oraz wzniesiono nowy budynek, który pełnił funkcję plebani. Już w 1918 roku, po odzyskaniu niepodległości, kapucyni mogli powrócić do swojej siedziby w Warszawie.

Koncerty w Kościół Przemienienia Pańskiego w Warszawie

Kościół stawia nie tylko na rozwój duchowny swoich wiernych ale i kulturalny. Na jego terenie organizowane są liczne koncerty i wydarzenia kulturalne. W kościele odbyła się Włoska gala Operowa „3 Tenors&Soprano” ale organizowane są także koncerty pełne niezapomnianych brzmień kolęd i pastorałek. Każdy kolejny rok przynosi nowe wydarzenia kulturalne.

Bilety Kościół Przemienienia Pańskiego w Warszawie

Dzięki serwisowi biletowemu TicketClub.pl możesz śledzić aktualne kalendarium wydarzeń w kościele! Jeśli nie chcesz przegapić udziału w klimatycznych koncertach oraz innych wydarzeniach – odwiedź stronę już dziś i kup wybrane bilety.

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
7 minut temu