Kościół Pw. św. Maksymiliana Kolbego

Parafia pw. Świętego Maksymiliana Kolbego w Bielsku Białej to parafia rzymskokatolicka zlokalizowana w Bielsku Białej, dokładniej w dzielnicy Aleksandrowice. Kościół należy do dekanatu Bielsko-Biała II – Stare Bielsko diecezji bielsko-żywieckiej. parafia została erygowana w 1980 roku i prowadzona jest przez księży diecezjalnych.

ul. św. Maksymiliana Kolbego 1, 43-303 Bielsko-Biała

Wydarzenia w Kościół Pw. św. Maksymiliana Kolbego

W związku z rozbudową dzielnicy Bielsko-Białej – Aleksandrowic, która należała do parafii św. Mikołaja w Bielsku, rozpoczęto starania o zezwolenie w dzielnicy kościoła. W 1976 roku wydane zostało pozwolenie a już w 1978 roku został poświęcony kamień węgielny. W pobliżu budowanego kościoła było prowadzone duszpasterstwo. W 1980 roku erygowana została parafia w Aleksandrowicach, pod patronatem Maksymiliana Kolbego. Kościół został poświęcony w 1982 roku. Warto wspomnieć, iż księgi metrykalne prowadzone są już od 1978 roku.

Koncerty w Kościół Pw. św. Maksymiliana Kolbego

Kościół stawia nie tylko na rozwój duchowny swoich wiernych ale i kulturalny. Na jego terenie organizowane są liczne koncerty i wydarzenia kulturalne. W kościele odbywają się liczne koncerty, pt. Kolędy Świata czy też występy muzyki poważnej bądź operowej. Nie przegap nowych wydarzeń planowanych w kolejnych tygodniach!

Bilety Kościół Pw. św. Maksymiliana Kolbego

Na wiele wydarzeń organizowanych w kościele Pw. św. Maksymiliana Kolbego bilety możesz kupić w serwisie biletowym TicketClub.pl Znajdziesz tam nie tylko oryginalne bilety w atrakcyjnych cenach, ale też wszelkie niezbędne informacje na temat instytucji czy wydarzenia.

Muzyczny Kazimierz: T.LOVE - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Muzyczny Kazimierz: T.LOVE
32 minuty temu