Kościół Rzymskokatolicki Dominikanów pw. św. Jacka

Kościół św. Jacka to kościół oo. dominikanów. Zlokalizowany jest na Nowym Mieście w Śródmieściu - dzielnicy Warszawy. Kościół stanowi element zespołu klasztornego dominikanów. Przynależy do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

ul. Freta 10, 00-227 Warszawa

Wydarzenia w Kościół Rzymskokatolicki Dominikanów pw. św. Jacka

Kościół został zbudowany w latach 1603 – 1639 z fundacji mieszczan warszawskich. Kościół wykonano w stylu barokowym i uzupełniono go elementami postgotyku. Prawdopodobnie został wykonany zgodnie z projektem Giovanniego Battisty Trevana. W 1603 roku dominikanie postanowili zbudować kościół i klasztor w Warszawie. Zadanie to polecono wykonać o. Abrahamowi Bzowskiemu. Jadąc do stolicy kupił zabudowania z podwórzem i ogrodem owocowym, które zlokalizowane były na Nowym Mieście w Warszawie. Powierzchnia nie była jednak wystarczająca – kupił on dodatkowe cztery przylegające domy. Ówczesny biskup poznański – Wawrzyniec Goślicki, w 1603 roku wydał pozwolenie na zbudowanie kościoła i klasztoru a panujący wówczas król Zygmunt III Waza zwolnił dominikanów od ciężarów publicznych. Staraniami o. Bzowskiego powstała drewniana kaplica, dom oraz dzwonnica.

Koncerty w Kościół Rzymskokatolicki Dominikanów pw. św. Jacka

Kościół stawia nie tylko na rozwój duchowny swoich wiernych, ale i kulturalny. Na jego terenie organizowane są liczne koncerty oraz wydarzenia kulturalne. W każdym kolejnym roku organizowane są nowe koncerty – kolęd i pastorałek, muzyki chrześcijańskiej, a także poważnej.

Bilety Kościół Rzymskokatolicki Dominikanów pw. św. Jacka

Serwis biletowy TicketClub.pl zapewnia dostęp do aktualnych informacji na temat planowanych wydarzeń w Kościele Rzymskokatolickim Dominikanów pw. św. Jacka. Śledź uważnie stronę i nie przegap ważnych wydarzeń! Serwis umożliwia również zakup oryginalnych biletów!

Kamasi Washington · Fearless Movement Europe Tour - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kamasi Washington · Fearless Movement Europe Tour
53 minuty temu