Kościół Rzymskokatolicki Paulinów Pw. Św. Ducha i św. Pawła Pustelnika

Kościół św. Ducha i św. Pawła Pustelnika zlokalizowany jest na Nowym Mieście w Warszawie.

ul. Długa 3, 00-263 Warszawa

Wydarzenia w Kościół Rzymskokatolicki Paulinów Pw. Św. Ducha i św. Pawła Pustelnika

Pierwszy budynek kościoła został zbudowany z drewna wraz z zespołem miejskim. Był to XIV w. Uważa się, że to pierwszy tego typu szpital zlokalizowany na Mazowszu – został ufundowany przez księcia Janusza Starszego i przekazany na rzecz miasta w 1388 roku. Dopiero w 1504 roku biskup poznański wydał pozwolenie na budowę kaplicy przy kościele Matki Bożej. W czasie potopu szwedzkiego kościół uległ całkowitemu zniszczeniu. W dowód uznania za bohaterską obronę Jasnej Góry kościół na życzenie króla Jana Kazimierza został oddany ojcom paulinom. W 1707 roku ojcowie paulini rozpoczęli budowę dzisiejszego kościoła. Niestety, w 1819 roku rząd carski usunął paulinów z terenu Warszawy i przekazał kościół bractwu św. Benona. Paulinom ponownie udało się objąć kościół w 1950 roku, jednak konieczne było odbudowanie jego wnętrz.

Koncerty w Kościół Rzymskokatolicki Paulinów Pw. Św. Ducha i św. Pawła Pustelnika

Kościół stawia nie tylko na rozwój duchowny swoich wiernych, ale i kulturalny. Na jego terenie organizowane są liczne koncerty oraz wydarzenia kulturalne. W każdym kolejnym roku organizowane są nowe koncerty – kolęd i pastorałek, muzyki chrześcijańskiej a także poważnej.

Bilety Kościół Rzymskokatolicki Paulinów Pw. Św. Ducha i św. Pawła Pustelnika

Chcesz wziąć udział w jednym z wielu wydarzeń organizowanych w kościele? W serwisie TicketClub.pl możesz śledzić aktualny harmonogram wydarzeń ale też kupić bilety na wybrane przez siebie wydarzenie.

Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja
16 minut temu