Kościół Świętej Rodziny

Kościół Świętej Rodziny to rzymskokatolicka parafia, zlokalizowana przy ul. Krupówki. Jest to najstarszy, murowany kościół w Zakopanem.

ul. Krupówki 1a, 34-500 Zakopane

Wydarzenia w Kościół Świętej Rodziny

Fundamenty kościoła zostały położone w 1877 roku, przez ks. Józefa Stolarczyka. świątynia powstawała przez długie lata – 1879 – 1896 dzięki pomocy ofiarnej parafian i właścicieli zakopiańskich dóbr. Kościół zaprojektowano w stylu neoromańskim. Jest to świątynia, posiadająca dwunawową bazylikę z transeptem, a także wieżę z dwoma wieżyczkami schodowymi. Kościół został konsekrowany w 1899 roku przez Jana Puzynę – krakowskiego biskupa. Wnętrze kościoła stanowi połączenie kilku stylów – neoromańskiego, zakopiańskiego i tzw. sposobu zakopiańskiego. Ołtarz główny wykonał Kazimierz Wakulski. Przybrał on formę tryptyku. W jego wnętrzu znajduje się rzeźba Świętej Rodziny. Ściany prezbiterium przyozdobione zostały piękną polichromią, która przedstawia góralską interpretację Ośmiu Błogosławieństw. W 1997 roku w kościele gościł papież Jan Paweł II. Przed jego wizytą przeprowadzono gruntowną renowację świątyni.

Koncerty w Kościół Świętej Rodziny

Kościół stawia nie tylko na rozwój duchowny swoich wiernych ale i kulturalny. Na jego terenie organizowane są liczne koncerty i wydarzenia kulturalne. W kościele odbywają się liczne koncerty „Kolędy wiata” a także Włoska Gala Operowa „3 Tenors&Soprano” . W każdym kolejnym roku organizowane są nowe koncerty – kolęd i pastorałek, muzyki chrześcijańskiej, a także poważnej – nie możesz przegapić kolejnego wydarzenia.

Bilet Kościół Świętej Rodziny

Z roku na rok rośnie ilość organizowanych wydarzeń w Kościele Świętej Rodziny. Planowane wydarzenia możesz śledzić w serwisie TicketClub.pl – już nigdy nie przegapisz ważnego wydarzenia! Dodatkowo, na stronie serwisu, kupisz oryginalne bilet na wybrane koncerty.

Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień I - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień I
10 minut temu