Pałac Książęcy w Żaganiu

Pałac Książęcy w Żaganiu należy do jednej z najokazalszych budowli barokowych na terenie Polski.Pałac otoczony jest rozległym parkiem krajobrazowym oraz urokliwą rzeką Bóbr.

Szprotawska 4, 68-100 Żagań

Wydarzenia w Pałac Książęcy w Żaganiu

Pałac Książęcy w Żaganiu swoje początki miał już za czasów Wallensteina, który tuż obok pałacu założył zwierzynie. Obecna postać pałacu została ukształtowana w XIX wieku przez Książęcego Inspektora Ogrodów i Parków – Oskara Teicherta, w czasach, gdy panowała księżna Dorota. W dzisiejszych czasach, teren pałacu przeznaczony jest jako miejsce wypoczynku oraz spotkań mieszkańców Żagania oraz przybyłych turystów. Teren parku jest nieogrodzony – każdy przybyły gość ma do niego bezproblemowy dostęp. Na jego terenie organizowane są również liczne imprezy okolicznościowe.Pałac posiada 8 sal – największa z nich bez problemu pomieści nawet 450 osób w układzie teatralnym. Warto wspomnieć, iż pałac wyróżnia również różnorodna powierzchnia, która umożliwia zarówno organizację spotkań biznesowych jak i widowisk o charakterze masowym.

Koncerty w Pałac Książęcy w Żaganiu

Na terenie pałacu organizowane były nie tylko liczne koncerty, ale i spektakle teatralne. Widownia mogła podziwiać sztuki, takie jak Jaskiniowcy, Klimakterium, Pikantni czy Szalone Nożyczki oraz wiele więcej. Wśród występujących gwiazd sceny muzycznej wyróżnić można: Teresę Werner, Macieja Maleńczuka, Michała Bajora i wielu innych. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniach kulturalnych mogą wziąć udział w licznie organizowanych wieczorach kabaretowych i stand-upach.

Bilety Pałac Książęcy w Żaganiu

Chcesz wziąć udział w jednym z planowanych wydarzeń? Już dziś możesz śledzić kalendarium wydarzeń i kupić bilety na wybrane wydarzenie przy pomocy serwisu biletowego TicketClub.pl. Nie przegap najważniejszych imprez kulturalnych! Nasz serwis pozwoli Ci zakupić bilety szybko, sprawnie i bezpiecznie!

Muzyczny Kazimierz: KULT - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Muzyczny Kazimierz: KULT
13 minut temu