Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina zlokalizowana jest w Gdańsku, przy uli. Ołowianka. Początki działalności filharmonii działają w 1945 roku, gdy uruchomiono pierwszą Miejską Orkiestrę.

Ołowianka 1, 80-001 Gdańsk
http://www.filharmonia.gda.pl/pl

Wydarzenia w Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina

Pierwsze cztery lata działalności filharmonii były najważniejszymi latami w zakresie jej działalności. To właśnie w tym czasie rozbudowano zespół filharmonii do ponad 80 osób dzięki czemu zyskała ona status Państwowej Filharmonii Bałtyckiej. W 1953 roku filharmonia połączona została z Studium Operowym w wyniku czego powstała Państwowa Opera i Filharmonia Bałtycka. Dopiero po 40 latach działalności zadecydowano o definitywnym rozłamie instytucji na Operę i Filharmonię. W wyniku podziału, w 1998 roku Polska Filharmonia zmieniła siedzibę oraz działała w zespole budynków po dawnej elektrociepłowni. W dzisiejszych czasach filharmonia jest częścią Gdańskiego Centrum Muzyczno-Kongresowego na wyspie Ołowianka. Główna sala filharmonii wyposażona jest w dużą widownię liczącą nawet 1200 osób oraz najwyższej jakości sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy, gwarantujący doznania na najwyższym poziomie.

Koncerty w Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina

Na deskach filharmonii organizowane były liczne, niezwykle popularne wydarzenia. Widownia mogła podziwiać występy artystów podczas spektakli takich jak Klimakterium oraz koncertów takich jak: Koncert Familijny „Krecik”, Stare Dobre Małżeństwo, Broken Barocco, Alicja Majewska, Gintrowski, 10 Tenorów, Waldemar Malicki oraz wiele innych.

Bilety Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina

Chcesz wziąć udział w jednym z planowanych wydarzeń? Już dziś możesz śledzić kalendarium wydarzeń i kupić bilety na wybrane wydarzenie przy pomocy serwisu biletowego TicketClub.pl. Nie przegap najważniejszych imprez kulturalnych! Nasz serwis pozwoli Ci zakupić bilety szybko, sprawnie i bezpiecznie!

Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja
6 minut temu