Sala Wielka CK Zamek

Sala wielka CK Zamek znajduje się w Centrum Kultury Zamek, w Poznaniu, przy ul. św. Marcina. Sala zlokalizowana jest w gmachu dawnego Zamku Cesarskiego.

ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań
http://ckzamek.pl

Wydarzenia w Sala Wielka CK Zamek

Obiekt, w którym zlokalizowana jest Sala Wielka CK Zamek powstał w latach 1905 – 1910. Obiekt został wzniesiony dla cesarza niemieckiego – Wilhelma II. Zamek należy do najmłodszych zamków postawionych na terenie europy. Zbudowany został w stylu neoromańskim, co jednoznacznie informuje, iż przynależy do regionu Wielkopolski. W momencie wybuchu II wojny światowej, w zamku planowano przygotować siedzibę dla Adolfa Hitlera. Tuż po zakończeniu wojny, szerokie grono osób nawoływało do zburzenia Centrum Kultury Zamek z uwagi na kojarzenie miejsca z okrucieństwem ze strony hitlerowców. Ostatecznie zadecydowano o gruntownej przebudowie zamku, co zaowocowało powstaniem wyjątkowego, klimatycznego miejsca, cieszącego się ogromną popularnością podczas licznie organizowanych wydarzeń kulturalnych.

Koncerty w Sala Wielka CK Zamek

Ogromna popularność Sali Wielkiej w Centrum Kultury Zamek sprawiła, że w obiekcie odbył się już szereg koncertów znanych i cenionych gwiazd polskiej sceny muzycznej jak i zagranicznych artystów. Mieszkańcy Poznania jak i turyści mogli wziąć udział w koncertach: Kortez, The Dumplings, Dagadana, Strachy na Lachy, Bokka, Hapy Sady, Ray Wilson, Natalia Przybysz czy też Dżem. W Sali organizowane były również spektakle takie jak Wesele czy Pipi Pończoszanka.

Bilety Sala Wielka CK Zamek

Chcesz wziąć udział w jednym z planowanych wydarzeń? Już dziś możesz śledzić kalendarium wydarzeń oraz kupić bilety na wybrane wydarzenie przy pomocy serwisu biletowego TicketClub.pl. Nie przegap najważniejszych imprez kulturalnych! Nasz serwis pozwoli Ci zakupić bilety szybko, sprawnie i bezpiecznie!

Muzyczny Kazimierz: LADY PANK, Dziwna Wiosna, The Freuders - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Muzyczny Kazimierz: LADY PANK, Dziwna Wiosna, The Freuders
19 minut temu