Paulina Przybysz

Polska piosenkarka i autorka tekstów, urodziła się 12 września 1985 roku, prezentuje muzykę z gatunku R&B i soul. Zdobyła wielką popularność, występując ze swoją siostrą Natalią w zespole Sistars . Paulina Przybysz przyjęła dwa pseudonimy: Lil'Sista i Pinnawela. Jej utwory są szczere i pełne ekspresji, wokalistka „bez znieczulenia” dzieli się w nich swoją wizją świata.
Chcesz zobaczyć występ? Bilety na Paulina Przybysz.

Paulina Przybysz w 2001 roku, razem ze swoją siostrą Natalią założyły zespół Sistars. Siostry zostały odkryte przez wytwórnię Wielkie Joł, a dwa lata później do sprzedaży trafiła ich debiutancka płyta „Siła sióstr”. Wydawnictwo zostało przyjęte entuzjastycznie, zdobyło dwa Fryderyki w kategoriach „Nowa twarz fonografii” i „Album roku – hip-hop”. W następnych latach zespół nagrał jeszcze trzy albumy: EP” w 2004, „A.E.I.O.U.” w 2005 oraz „The Best of Sistars” w 2007. W 2006 roku siostry podjęły osobne ścieżki kariery i zespół Sistars przestał istnieć.

Paulina Przybysz w swojej solowe karierze tworzyła pod hip-hopową ksywką Lil’Sista oraz pod pseudonimem Pinnawe, który pochodzi od nazwy indyjskiego sierocińca dla słoni. Wokalistka czerpie inspiracje z dokonań takich twórców jak: Erykah Badu, Prinsie czy D’Angelo. Piosenkarka lubi współpracować z innymi artystami i chętnie współtworzy różne muzyczne projekty. Paulina Przybysz łatwo tworzy teksty i komponuje przy instrumentach midi. Piosenkarka obrała własną ścieżkę artystyczną, ale ze swoją siostrą Natalią jest w stałej, dobrej relacji. Wspierała ją w wielu sytuacjach życiowych, również w momencie, gdy jej siostra przyznała się publicznie w mediach, że dokonała aborcji.

Dyskografia piosenkarki (jako Pinnawela):
  • Soulahili 2008
  • Renesoul 2011
Dyskografia Pauliny Przybysz z Rita Pax:
  • Rita Pax, 2013
  • Old Transport Wonders, 2015
Bilety na Paulina Przybysz
Lao Che - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Lao Che
10 minut temu