V Festiwal Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczypospolitej - bilety

V Festiwal Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczypospolitej

V edycja festiwalu, będąca podsumowaniem badanych przez nas tropów, podejmuje wątki wielowiekowej tradycji cygańskiej i mazowieckiej, bada ich wpływy na współczesne gatunki muzyki świata i jazzu. W programie festiwalu znaleźli się: Leszek Możdżer, zespół Barcelona Gipsy BaLkan Orchestra, Kapela ze Wsi Warszawa czy Čači Vorba.


Od 2018 roku festiwalu skupia się na prezentacji pełnego spektrum różnorodnych tradycji muzycznych mniejszości narodowych i etnicznych dawnej i współczesnej Rzeczypospolitej. Podczas poprzednich edycji podróżowaliśmy przez świat dźwięków muzyki tatarskiej, ormiańskiej, łemkowskiej, żydowskiej czy kaszubskiej, muzyki źródeł i różnych tradycji i estetyk, by badać uniwersalne kody i znaczenia nie tylko polskiej, ale europejskiej muzyki.

W ramach festiwalu wystąpiły gwiazdy o światowej renomie: David Karakuer; polskie gwiazdy: Trebunie Tutki, KROKE, Laboratorium Pieśni, Bester Quartet, Karolina Cicha, MILO Ensemble, Vocal Varshe, Olo Walicki, Kapela Brodów, Dagadana, Pamaruna i wielu, wielu innych. Poprzednie edycje festiwalu gościły w Muzeum POLIN, klubie Hybrydy czy Bemowskim Centrum Kultury.

19 czerwca 2021

- Barcelona Gipsy baLkan Orchestra
- Čači Vorba

20 czerwca 2021

- Leszek Możdżer + Kapela ze Wsi Warszawa
- Carniacy z Czarni

Koncerty odbędą się w warszawskim klubie STODOŁA oraz będą transmitowane na stronach Narodowego Centrum Kultury oraz Festiwalu.

Dyskoteka Szkolna 2000 - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Dyskoteka Szkolna 2000
29 minut temu