Teatr Muzyczny „Roma”

Teatr Muzyczny ROMA zlokalizowany jest w samym sercu Warszawy. Zlokalizowany jest w budynku, który powstał w 1936 roku, na terenie którego niegdyś zlokalizowany był Cmentarz Świętokrzyski.

Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa
http://www.teatrroma.pl

Wydarzenia w Teatr Muzyczny Roma

Obiekt, w którym mieści się teatr powstał w oparciu o projekt Stefana Szyllera a wzniesiony na potrzeby Domu Katolickiego im. Piusa XI zwanego „Roma”.Jeszcze przed wybuchem II wojny światowej, Roma został przeistoczony w kino- wszystko dzięki zakupionemu przez warszawską kurię projektorowi. Podczas walk wojennych budynek nie ucierpiał – stanowił jedyną ocalałą scenę warszawską. Gdy pod koniec lat 40 do stolicy powracali muzycy, postanowili odbudować orkiestrę Teatru. Pop odbudowaniu obiektu otwarto Filharmonię Narodową i Teatr Wielkiego Opery Narodowej. Dawna nazwa teatru została przywrócona w 1994 roku, w wyniku decyzji Bogusława Kaczyńskiego – dyrektora sceny. W chwili obecnej, teatr jest jedną z ważniejszych scen musicalowych Warszawy.

Repertuar w Teatr Muzyczny Roma

W teatrze ROMA planowane są tylko i wyłącznie najlepsze spektakle muzyczne, które przygotowywane są z największą starannością, pod okiem profesjonalistów. Na scenie teatru wystawione zostały spektakle takie jak Upiór w Operze, Taniec Wampirów, Piotruś Pan, Wesoła Wdówka, Mamma Mia! Deszczowa piosenka oraz Koty.

Bilety Teatr Muzyczny Roma

Chcesz wziąć udział w jednym z planowanych wydarzeń? Już dziś możesz śledzić kalendarium wydarzeń i kupić bilety na wybrane wydarzenie przy pomocy serwisu biletowego TicketClub.pl. Nie przegap najważniejszych imprez kulturalnych! Nasz serwis pozwoli Ci zakupić bilety szybko, sprawnie i bezpiecznie!

Muzyczny Kazimierz: T.LOVE - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Muzyczny Kazimierz: T.LOVE
39 minut temu