Besides „Bystanders” w Klub Zaścianek - 03.10.2020 - Kraków Sobota, 03 października 2020 | Klub Zaścianek, Kraków

godzina rozpoczęcia: 20:00 / godzina otwarcia bramek: 19:00
MIEJSCE STOJĄCE - PRZEDSPRZEDAŻ TicketClub.pl - Bilety - Informacje
miejsce stojące, Dostępne do: 02 października 2020 23:59
30.00 PLN
Wybierz liczbę biletów:
miejsce stojące, Dostępne do: 02 października 2020 23:59


MIEJSCE STOJĄCE - W DNIU KONCERTU TicketClub.pl - Bilety - Informacje
miejsce stojące, Dostępne od: 03 października 2020 00:00
Obecnie niedostępne
 
 
 

Besides „Bystanders” Sobota, 03 października 2020 / Klub Zaścianek, Kraków - Opis wydarzenia:

Nowa data koncertu 3 października 2020
Zakupione bilety zachowują ważność.


BESIDES z nowym albumem „Bystanders” w Krakowie!

Zespól Besides, jeden z czołowych przedstawicieli post-rocka w kraju, powraca z nową płytą zatytułowaną „Bystanders”. To koncept-album, na którym znalazło się osiem utworów instrumentalnych, inspirowanych historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem, żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej. Członkowie Besides pochodzą z Brzeszcz (okolice Oświęcimia) - album zrodził się z osobistej potrzeby przepracowania nagromadzonych przez lata emocji, wywołanych bliskością tego szczególnego miejsca. Tak o projekcie mówi zespół:

“Auschwitz – symbol zła absolutnego. Urodziliśmy się tutaj i tutaj żyjemy. Ciągle próbujemy przepracować żałobę podświadomie odziedziczoną po pokoleniach uwikłanych w tamten koszmar. Nasz projekt to próba konfrontacji z własnymi emocjami, przerażaniem, bezsilnością wobec masowości i anonimowości śmierci. To również wyraz naszego sprzeciwu wobec prób ‘oswojenia’ pamięci o tamtych wydarzeniach. Nasza niezgoda na obojętność, milczenie, na wszechobecny hejt.
Płytę promują dwa single: „Ich bin wider da!”, inspirowany historią pierwszego transportu więźniów do obozu Auschwitz oraz „Last Lullaby” – historia Heleny Płotnickiej. Premiera albumu „Bystanders” odbyła się na 27.01.2020. Link do video „Ich bin wieder da!“ Link do audio „Last Lullaby” Link do “Bystanders” na platformach streamingowych - https://id.ffm.to/bystandersLink do „Generic interview” - wywiadu z członkiem zespołu, Piotrem Świąder-Kruszyńskim, który opowiada o inspiracjach i kulisach powstania koncept-albumu. Link do recenzji Jarka Szubrychta w „Gazecie Wyborczej”

Zespół Besides powstał w 2011 roku. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, grający niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show – Must Be The Music, zdobywając główną nagrodę w ósmej edycji programu. Zespół zagrał ponad 200 koncertów w kraju i za granicą (m.in. Francja, Hiszpania, Benelux, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, kraje bałtyckie). Besides wydał do tej pory dwa albumy ‘We were so wrong’ i ‘Everything is’, świetnie przyjęte przez fanów i krytykę. ‘Bystanders’ jest ich trzecią płytą studyjną. Skład: Piotr Świąder – Kruszyński: gitara Janusz Binkowski: gitara Artur Łebecki: bas Bartłomiej Urbańczyk: perkusja

Więcej o Besides: http://www.besides.pl/en/home/
Facebook: https://www.facebook.com/BesidesBand/

Wystąpi: Besides
Bilety na Besides

Wyszukiwane hasła

  • Besides Kraków
  • Bilety Besides
  • Besides Kraków
  • Besides Kraków bilety
  • Besides bilety Kraków 03.10.2020
  • Bilety Besides Klub Zaścianek
  • Koncert w Klub Zaścianek Besides
  • Koncert Besides bilety
  • Besides Klub Zaścianek bilety
Zobacz więcej
Twój koszyk jest pusty