LAJ XIII - O.N.E. QUINTET / NATALIA GROSIAK „PROSTO” w Wytwórnia - 23.08.2020 - Łódź Niedziela, 23 sierpnia 2020 | Wytwórnia, Łódź

godzina rozpoczęcia: 19:00
MIEJSCE SIEDZĄCE - Z KARTĄ ZNIŻKOWĄ TicketClub.pl - Bilety - Informacje
miejsce siedzące nienumerowane, Dostępne do: 23 sierpnia 2020 15:00
30.00 PLN
Wybierz liczbę biletów:
miejsce siedzące nienumerowane, Dostępne do: 23 sierpnia 2020 15:00


MIEJSCE SIEDZĄCE - BEZ KARTY ZNIŻKOWEJ TicketClub.pl - Bilety - Informacje
miejsce siedzące nienumerowane, Dostępne do: 23 sierpnia 2020 15:00
40.00 PLN
Wybierz liczbę biletów:
miejsce siedzące nienumerowane, Dostępne do: 23 sierpnia 2020 15:00

LAJ XIII - O.N.E. QUINTET / NATALIA GROSIAK „PROSTO” Niedziela, 23 sierpnia 2020 / Wytwórnia, Łódź - Opis wydarzenia:

Koncert będzie zorganizowany zgodnie z obecnym reżimem sanitarnym oraz wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Do sprzedaży wprowadzona zostanie jedynie połowa dostępnych miejsc w Wytwórni.

Instrukcja bezpieczeństwa uczestnika wydarzenia:

1. Organizator powołuje na wydarzenie koordynatora do spraw zdrowotnych do zadań związanych z dbałością o zachowanie wszelkich ustalonych procedur oraz stałego kontaktu z wyznaczoną osobą z właściwej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

2. Organizator udostępnia widzom nie więcej niż połowę liczby miejsc siedzących. Rzędy będą zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami.

3. Uczestnik Imprezy ma obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zobowiązany jest do samodzielnego zaopatrzenia się w materiały ochrony osobistej tj. maseczkę lub cześć garderoby zasłaniającą usta i nos.

4. Uczestnik Imprezy ma obowiązek przed wejściem na teren imprezy złożyć pisemne oświadczenie lub wcześniej drogą elektroniczną, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. W oświadczeniu należy przekazać organizatorowi dane kontaktowe które organizator jest zobowiązany przekazać Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym w przypadku wystąpienia zagrożenie epidemiologicznego podczas Imprezy. Dane zebrane przez organizatora będą przechowywane przez 30 dni.

5. Na terenie wydarzenia organizator rozmieści środki do dezynfekcji oraz tablice informacyjne przypominające o obowiązku noszenia maseczek i zachowania dystansu m.in. 1,5 metra.

6. Uczestnicy są zobowiązani do zachowania dystansu 2 m. w kolejce na Imprezę.

7. W celu ograniczenia czasu przebywania w kolejce Uczestnicy mogą posiadać tylko nerki/ małe torebki, obowiązuje zakaz wnoszenia toreb/plecaków większych niż format A4.

8. Uczestników imprezy obowiązuje dezynfekcja dłoni przy wejściu do obiektu i wyjściu.

9. Uczestnicy będą wpuszczani na teren imprezy w odstępach czasowych.

10. Organizator rekomenduje używanie elektronicznych wersji biletów przez uczestników oraz płatności bezgotówkowe na terenie imprezy.

11. Organizator udostępni środki do mycia i dezynfekcji dostępne na terenie imprezy, m.in. w toaletach oraz przy wejściach na teren imprezy i wyjściach, z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością.

12. Organizator udostępni wyłącznie bezdotykowe podajniki na ręczniki papierowe.

13. Organizator umieści w widocznych miejscach instrukcje mycia rąk według rekomendacji GIS z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością .

14. Depozyt oraz szatnia są wyłączone z użytku podczas Imprezy.

15. Organizator umożliwi zakup maseczek ochronnych na terenie imprezy.

I CZĘŚĆ: O.N.E. QUINTET (PREMIERA)

Podczas tego kolejnego letniego wieczoru scenę opanują kobiety. To wieczór pod znakiem utalentowanych polskich artystek i premier. Zaczniemy premierą debiutanckiego albumu pięciu młodych instrumentalistek jazzowych. MUC, RUSINOWSKA, ATMAŃSKA, DRABEK i WYBRAŃCZYK to wybitne przedstawicielki młodego pokolenia, na co dzień́ udzielające się na scenie jazzowej, awangardowej i pop. O.N.E. QUINTET to jazz zagrany nowocześnie, czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, jak i hip hopu oraz etno.

O.N.E. QUINTET był częścią finału Industriady w 2018 r. - Kobiety grają Industrię, miał również zaszczyt wystąpić na uroczystości 100-tnej rocznicy uzyskania praw politycznych kobiet w Polsce.

W 2019 r. zespół otrzymał wyróżnienie na konkursie Ladies Jazz Festival w Gdyni oraz nagrodę specjalną na „Krokus Jazz Festiwal” 2019 r. w Jeleniej Górze oraz został zaproszony do finałowego składu B-Jazz International Contest 2020 w Belgii.

Jako zespół są dumne, że jako kobiety mogą reprezentować polską scenę jazzową i przecierać szlaki następnym pokoleniom młodych muzyczek.

Głównymi inspiracjami są: Soweto Kinch, Krzysztof Komeda, Brad Mehldau, Zbigniew Seifert, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Charlie Haden, Chris Dave.

W listopadzie 2019 r. w Cavatina Non-profit Studio został nagrany debiutancki album zespołu o tytule „One” wydany przez wytwórnię Audio Cave.

Skład:

Kamila Drabek - kontrabasistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka konkursów Azoty Tarnów Jazz Contest oraz School and Jazz Festiwal w Lubaczowie, współpracująca m. in. z Agą Zaryan, Jackiem Kochanem oraz zespołem Vladimirska. Nominowana do Fryderyka w 2020 r. w kategorii „Debiut Roku”.

Paulina Atmańska - absolwentka klasy fortepianu w Instytucie Jazzu i Muzyki Estradowej katowickiej Akademii Muzycznej. Laureatka II nagrody w Międzynarodowym Konkursie na Kompozycję Jazzową i wyróżnienia indywidualnego w XV Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal. Współpracuje z wykonawcami z pogranicza muzyki improwizowanej i rozrywkowej (Maria Sadowska, Ms. Obsession, Yoachim) oraz prowadzi trio wykonujące jej autorskie kompozycje.

Dominika Rusinowska - skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie doktora Henryka Gembalskiego. Laureatka nagrody publiczności na II międzynarodowym konkursie im. Z. Seiferta. Współtworzy zespół D.R.A.G. (płyta Oberek), O.N.E Quintet, współpracuje z ŚOF i innymi orkiestrami.

Monika Muc - saksofonistka, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. dr hab. Ryszarda Krawczuka, wcześniej studentka Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie w klasie prof. Piotra Barona. Współpracowała z Big Bandem Małopolskim. Laureatka nagrody „Powiew Młodego Jazzu” na Krokus Jazz Festiwal w 2017 r., zdobywczyni drugiego miejsca w konkursie Novum Jazz Festival 2018 oraz wyróżnienia na „Blue Note Competition” w Poznaniu w 2019r. Współtworzy zespół O.N.E. Quintet oraz FLARY.

Patrycja Wybrańczyk - uczennica Wydziału Jazzu ZSPM im. Fryderyka Chopina w klasie Krzysztofa Gradziuka. Współtworzy trio Wiśniewski/Rutkowski/Wybrańczyk, Petersson’s Lightroom Project, O.N.E Quintet oraz uczestniczy w wielu innych projektach.

II CZĘŚĆ: NATALIA GROSIAK „PROSTO” (PREMIERA)

Podczas drugiej części wieczoru usłyszymy po raz pierwszy wyjątkowy projekt znanej z zespołu Mikromusic wokalistki NATALII GROSIAK, która pokaże się łódzkiej publiczności w zupełnie nowej odsłonie. Podczas 13. Letniej Akademii Jazzu Natalia premierowo wykona najpiękniejsze polskie piosenki w aranżacjach jazzowych. Natalia zmierzy się z piosenką przedwojenną, pisaną na potrzeby filmu, klasyczną w formie lub też jazzową. Bez ogromnego zespołu za swoimi plecami, lecz przy akompaniamencie fortepianu. Prosto, bez fajerwerków.

Solowy projekt o nazwie „PROSTO” powstaje we współpracy z Robertem Jarmużkiem, jej długoletnim kolegą z zespołu Mikromusic. Robert, pianista jazzowy, grający muzykę pop na syntezatorach, jak też folkowo na akordeonie. Tym razem wraca do korzeni, aby w swój niepowtarzalny sposób zagrać z Natalią najpiękniejsze polskie piosenki. Do projektu zaprosił perkusistę Wojciecha Bulińskiego oraz kontrabasistę Michała Kapczuka.

NATALIA GROSIAK to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Liderka założonego w 2002 r. zespołu Mikromusic. Brała udział w licznych projektach m.in. współtworzyła zespół Digit All Love, reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy. Współpracowała z takimi artystami jak: Jan Młynarski, Smolik, Miuosh, Tymon Tymański, Raz Dwa Trzy, Myslovitz.

Wystąpi: 13. Letnia Akademia Jazzu
Bilety na 13. Letnia Akademia Jazzu

Wyszukiwane hasła

  • 13. Letnia Akademia Jazzu Łódź
  • Bilety 13. Letnia Akademia Jazzu
  • 13. Letnia Akademia Jazzu Łódź
  • 13. Letnia Akademia Jazzu Łódź bilety
  • 13. Letnia Akademia Jazzu bilety Łódź 23.08.2020
  • Bilety 13. Letnia Akademia Jazzu Wytwórnia
  • Koncert w Wytwórnia 13. Letnia Akademia Jazzu
  • Koncert 13. Letnia Akademia Jazzu bilety
  • 13. Letnia Akademia Jazzu Wytwórnia bilety
Twój koszyk jest pusty
Wardruna - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Wardruna
5 minut temu