Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego

Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego to kościół zlokalizowany w Krakowie, przy ul. Pilarskiej. Jest to rzymskokatolicki kościół, stanowiący zabytkowy kompleks sakralny wraz z klasztorem pijarów przylegającym do niego.

ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków

Wydarzenia w Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego

W 1642 roku Pijarzy przybyli do Polski. Część z nich otrzymała fundację wojewody krakowskiego. Kościół Przemienienia Pańskiego to późnobarokowy kościół zaprojektowany przez architekta Kacpra Bażankę. Wzniesiony został w latach 1718-1728. Wybudowany został na planie prostokąta, posiada jedną nawę i kaplice boczne. Nawę główną zintegrowano z prezbiterium poprzez zastosowanie wydatnego gzymsu, znajdującego się wokół osi kościoła. We wnętrzu znajdują się iluzjonistyczne polichromie, nawiązujące do rzymskiej tradycji Andrea del Pozzo i będące dziełem artystów przybyłych z Moraw. Wyposażenie wnętrza zostało wykonane pod kierunkiem Ecksteina. Jego dziełem jest także iluzjonistyczny ołtarz główny a także freski znajdujące się na sklepieniu nawy głównej. W prawej części ołtarza wmurowano serce ks. Stanisława Konarskiego, którego popiersie umieszczono przed wejściem do świątyni.

Koncerty w Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego

Kościół stawia nie tylko na rozwój duchowny swoich wiernych ale i kulturalny. Na jego terenie organizowane są liczne koncerty i wydarzenia kulturalne. W każdym kolejnym roku organizowane są nowe koncerty – kolęd i pastorałek, muzyki chrześcijańskiej a także poważnej.

Bilety Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego

Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego organizuje liczne wydarzenia kulturalne – możesz być z nimi na bieżąco dzięki stronie internetowej TicketClub.pl, która poza dostępem do informacji umożliwia zakup biletów w szybki i prosty sposób.

Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień I - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień I
2 minuty temu