Katedra Marii Magdaleny

Katedra Marii Magdaleny to gotycki kościół pod wezwaniem św. Marii Magdaleny. Kościół zlokalizowany jest w pobliżu wrocławskiego rynku.

ul.Szewska 10, 50-122 Wrocław

Wydarzenia w Katedra Marii Magdaleny

Pierwszy kościół w tym miejscu powstał już pod koniec XII wieku ze środków jakie udało się zebrać mieszczanom. W 12265 roku, biskup Wawrzyniec na fundamentach owej romańskiej świątyni wzniósł kościół parafialny z przeznaczeniem dla rzemieślniczego patrycjatu. Świątynia ta nosiła nazwę św. Marii Magdaleny oraz Apostoła Andrzeja. Ważnym wydarzeniem było pierwsze kazanie wygłoszone przez Johannes Hess w 1523 roku, które według wielu osób zapoczątkowało reformację na Śląsku. Obecnie katedra jest we władaniu diecezji wrocławskiej Kościoła polsko-katolickiego. Na terenie Katedry organizowane są liczne wydarzenia muzyczne, koncerty związane z kościołem katolickim i nie tylko.

Koncerty w Katedra Marii Magdaleny

Do najpopularniejszych wydarzeń muzycznych mających miejsce w Katedrze Marii Magdaleny zaliczyć możemy koncert „Kolędy Świata”, „Elfową Orkiestrę Św. Mikołaja”, „The 3 Tenors&Soprano”, „Alleluja – dla Jana Pawła II”, Nadzwyczajny Koncert Pasyjny „Stabat Mater” , Koncert Noworoczny i wiele więcej. Na terenie katedry odbył się także spektakl operowo-baletowy „Biała Dama” bądź też wydarzenie pn. Polska Symfonia Rozrywkowa. Klimatu koncertom dodaje wyjątkowa architektura jak i akustyka wnętrza.

Bilety Katedra Marii Magdaleny

Jeśli chcesz wziąć udział w jednym z wielu wydarzeń organizowanych na terenie katedry, śledź kalendarium wydarzeń na stronie TicketClub.pl. Znajdziesz tam wszystkie informacje o zbliżających się wydarzeniach ale też możesz nabyć bilety!

18.05: STREFA PLAŻA - JuweSobota - Kult | Dżem | The Dumplings - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
18.05: STREFA PLAŻA - JuweSobota - Kult | Dżem | The Dumplings
2 minuty temu