Wkroczyliśmy do Wytwórni.

19 Wrzesień 2018
Wkroczyliśmy do Wytwórni.

Niespotykany na polskiej scenie projekt, warsztaty pod okiem najlepszych i okrągłe rocznice – oto atrakcje, które czekają w tym miesiącu na publiczność w łódzkiej Wytwórni.

W najbliższy piątek 21 września do Łodzi zawita wyjątkowy projekt "Women's Voices", skupiający najlepsze wokalistki w Polsce. Podczas koncertu w Łodzi na scenie pojawią się Paulina Przybysz, Kayah, Daria Zawiałow, Brodka, Barbara Wrońska.

"Women's Voices" to coś więcej niż koncert. Spotkanie zaczyna się projekcją filmu dokumentalnego "Hard lovin' Woman" poświęconego Juliette Lewis, w programie znajduje się również monodram "Co modna Pani wiedzieć powinna", na który zaprasza Klub Komediowy, a po nim rozpoczyna dwuczęściowy koncert, na który składają się solowy koncert Brodki oraz wspólny występ wszystkich wokalistek prezentujących coverowy set złożony z piosenek zaaranżowanych przez Paulinę Przybysz i jej zespół

Trasie towarzyszy także wydana w ubiegłym tygodniu płyta "Women's Voices", na której znalazły się piosenki m.in. zespołów Hey i Mikromusic, a także Brodki, Darii Zawiałow, Pauliny Przybysz, Natalii Przybysz Kayah i innych gwiazd rodzimej sceny.

Końcówka września przyniesie dwunastą odsłonę Urbanator Days, muzyczno-edukacyjnego wydarzenia organizowanego przez Michała Urbaniaka. W programie znajdują się zarówno warsztaty jak i koncerty połączone z jam session. Koncert Urbanatora to oczywiście nie tylko jazz, ale także hip-hop, blues, soul i fusion. 26 września w Wytwórni jazzowej ikonie towarzyszyć będą basista Al MacDowell, uwielbiany w Polsce trębacz Michael Patches Stewart, współpracujący m.in. z Marcusem Millerem, perkusista Richie Harrison, gitarzysta Femi Temowo, pianista Michał Wróblewski, raper oraz beatboxer Andy Ninvalle oraz wokalistka Patrycja Zarychta.

29 września Wytwórnia zaprasza na podwójne urodziny. Piątą rocnicę powstania DoubleTree by Hilton Łódź oraz dziesięciolecie Wytwórni uświetni koncert "100 lat polskiej muzyki filmowej". Na scenie łódzkiego klubu pojawią się artyści związani zarówno z muzyką jak i filmem.

Gospodarzami wieczoru będą L.U.C oraz dowodzony przez niego Rebel Babel Ensemble, transkulturowy big band łączący solistów, kompozytorów, tekściarzy oraz amatorskie i zawodowe orkiestry.

Rebel Babel Ensemble szczyci się tym, że nigdy nie wystąpił dwa razy w tym samym składzie. Łódzki koncert także przyniesie unikatowe połączenia - podczas koncertu nawiązującego do muzyki filmowej obok L.U.C-a wystąpią: wybitny pianista i kompozytor Krzysztof Herdzin, nagrodzony dwoma Fryderykami polski saksofonista Maciej Obara, uznany w kręgach hip-hopowych kompozytor i aranżer Pawbeats, wokalistka jazzowa Dorota Miśkiewicz, żeńska część polsko-ukraińskiego składu DAGADANA, wokalista Piotr Zioła, aktorka Małgorzata Kożuchowska oraz Słupecka Nadzwyczajna Orkiestra Dęta.

W repertuarze nie zabraknie pamiętnych motywów skomponowanych przez Krzysztofa Komedę, Bronisława Kapera, Henryka Kuźniaka, Jana A.P. Kaczmarka i innych wybitnych polskich kompozytorów.

Łódzki klub kończy wrzesień koncertem wywodzącego się z tego miasta zespołu Blue Cafe. Grupa świętuje w tym roku XX-lecie działalności. Czy okrągła rocznica to czas podsumowań? Bynajmniej. Zamiast pójść po linii najmniejszego oporu i wydać okolicznościowe "the best of", Blue Cafe przygotowało dla fanów album z premierowym materiałem. - Pielęgnuję w sobie szaleństwo twórcze, podążam za horyzontem, który ucieka i pielęgnuję w sobie dziecko, ponieważ to daje świeżość. Uciekamy przed szufladą, wciąż poszukujemy. Mamy mnóstwo pomysłów na różne realizacje, na następne płyty – deklaruje w rozmowie z Arturem Rawiczem z CGM.pl lider Blue Cafe Paweł Rurak-Sokal.

Łódzka Wytwórnia jest jednym z największych i najlepiej brzmiących polskich klubów, stąd trudno się dziwić, że również jednym z najpopularniejszych. Wrzesień przynosi moc atrakcji, tymczasem my zaglądając do klubowego kalendarza wiemy,nie zabraknie ich również w kolejnych miesiącach.

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

04.07.2024 | Bilety od 50 PLN
17. LAJ - UMLAUT BIG BAND
Wytwórnia, Łódź
11.07.2024 | Bilety od 50 PLN
17. LAJ - TERCET KAMI...
Wytwórnia, Łódź
14.07.2024 | Bilety od 35 PLN
17. LAJ - CZEREŚNIE. ...
Wytwórnia, Łódź
21.07.2024 | Bilety od 50 PLN
17. LAJ - INTL: PIXVAE
Wytwórnia, Łódź
22.07.2024 | Bilety od 50 PLN
17. LAJ - INTL: BROOS...
Wytwórnia, Łódź
23.07.2024 | Bilety od 50 PLN
17. LAJ - INTL: NICK ...
Wytwórnia, Łódź
24.07.2024 | Bilety od 50 PLN
17. LAJ - INTL: SIGNE...
Wytwórnia, Łódź
25.07.2024 | Bilety od 50 PLN
17. LAJ - FINAŁ INTL ...
Wytwórnia, Łódź
01.08.2024 | Bilety od 50 PLN
17. LAJ - MANIUCHA I ...
Wytwórnia, Łódź
04.08.2024 | Bilety od 35 PLN
17. LAJ - KAJA I JANU...
Wytwórnia, Łódź
08.08.2024 | Bilety od 100 PLN
17. LAJ - WODECKI TWIST
Wytwórnia, Łódź
11.08.2024 | Bilety od 35 PLN
17. LAJ - PIFF PAW - ...
Wytwórnia, Łódź
04.07 - 29.08.2024 | Bilety od 190 PLN
17. LAJ - KARNET
Wytwórnia, Łódź
16.11.2024 | Bilety od 120 PLN
Dżem
Wytwórnia, Łódź
17.11.2024 | Bilety od 120 PLN
Kult - Pomarańczowa Trasa
Wytwórnia, Łódź
Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień II - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień II
8 minut temu