Kult - bilety

Kult

Zespół powstał w lutym 1982 roku w Warszawie. Formacja, założona przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę przez okres wielu działalności nie utraciła swojej świeżości, młodzieńczej zadziorności i charyzmy. Nowe pokolenia fanów z uwagą śledzą dokonania artystów. Teksty utworów poruszają szerokie spektrum wielu problemów, związanych z życiem w społeczeństwie, religią, wiarą i tożsamością.

Koncerty Kult:

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Kult prezentuje muzykę z gatunku rocka alternatywnego, ale w twórczości można dostrzec także elementy jazzu, punk, rocka psychodelicznego i „nowej fali”. Brzmienie grupy jest bardzo charakterystyczne, mocno w nim słychać klawisze oraz instrumenty dęte, które towarzyszą prowokacyjnym tekstom Kazika Staszewskiego.

Chcesz zobaczyć występ grupy na żywo? Kup bilety na Kult!

Założycielami zespołu byli wokalista (a później także saksofonista) Kazik Staszewski oraz Piotr Wieteska. Obaj muzycy występowali wcześniej w formacji Poland, która była jednym z pierwszych punkowych polskich zespołów w Polsce. Kult zadebiutował na scenie 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie Remont. Początkowo Kult nie koncertował dużo, muzycy stworzyli wiele utworów, które nie od razu były prezentowane fanom. Niektóre z nich nigdy nie pojawiły się na oficjalnych płytach.

Lider formacji

Kazik Staszewski urodził się 12 marca 1963 roku w Warszawie. Uważany jest za jednego z najbardziej twórczych i niepokornych polskich muzyków, jego wypowiedzi i zachowania niejednokrotnie były przyczyną skandali. Artysta jest laureatem wielu nagród, ale nie wszystkie chciał odebrać. Wśród odebranych są np. nagroda Machinery, Yachy, Paszport „Polityki” oraz nagroda miesięcznika „Tylko Rock". Kazik Staszewski nie odebrał m.in. Fryderyków i nagrody MTV.

Najpopularniejszym albumem Kazika jest album „12 groszy". Tytułowa piosenka stała się wielkim przebojem lat 90, stworzona jest na zasadzie skojarzeń i składa się — jak twierdzi Staszewski — „z kilkudziesięciu chaotycznie porozrzucanych myśli”.

Bilety na Kult to gratka dla fanów — zdobądź je!

Alternatywny rock z charakterystycznym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, wzbogacony ambitnym, często prowokacyjnym tekstem – zespół Kult zasłużył sobie na miano kultowego. Formacja, która pojawiła się na polskiej scenie muzycznej na początku lat 80., porusza tłumy z nieustającą, młodzieńczą zadziornością. W piosenkach pełnych emocji i buntu pojawiają się tematy polityczne, religijne i tożsamościowe. Koncert Kultu to wyjątkowa okazja do posłuchania utworów autorstwa Kazika Staszewskiego.

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
31 minut temu