Blaze Bayley - bilety

Blaze Bayley

Brytyjski wokalista, znany głównie jako wokalista Iron Maiden. Wraz ze swoim zespołem tworzy muzykę w stylu heavy metal. Skala jego głosu nie jest zbyt szeroka, jednak idealnie wykonuje mocne, ponure, metalowe utwory a wszystko dzięki wyjątkowej mocy i niespotykanej barwie.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.

Opis zespołu Blaze Bayley

Jeśli ciężkie, metalowe brzmienia to Twoje klimaty – kup bilety na Blaze Bayley!

Początki działalności

W początkowym okresie swojej działalności artystycznej był wokalistą rock and rollowego zespołu Wolfsbane. Biorąc udział w przesłuchaniu do Iron Maiden nawet nie myślał, że stanie się ich wokalistą – według lidera zespołu, jego głos idealnie pasował do ich ówczesnego stylu. Wraz zespołem nagrali dwa albumy studyjne, ale też odbyli wiele koncertów. Z uwagi na problemy zdrowotne, w 1999 roku Blaze opuścił zespół i już rok później założył własny zespół Blaze, który od 2007 roku działa pod nazwą Blaze Bayley. Zakończenie współpracy z dotychczasowym składem zespołu Blaze, artysta tłumaczył problemami organizacyjnymi.

Albumy studyjne

  • Silicon Messiah (2000, jako Blaze)
  • Tenth Dimension (2002, jako Blaze)
  • Blood and Belief (2004, jako Blaze)
  • The Man Who Would Not Die (2008, jako Blaze Bayley)
  • Promise and Terror (2010, jako Blaze Bayley)
  • The King of Metal (2012, jako Blaze Bayley)
  • Infinite Entanglement (2016, jako Blaze Bayley)
  • Endure and Survive: Infinite Entanglement, Pt. 2 (2017, jako Blaze Bayley)
  • The Redemption of William Black - Infinite Entanglement Part III (2018, jako Blaze Bayley)

Ostatni krążek artysty, kontynuuje opowieść, utrzymaną w konwencji science-fiction. Najnowszy album stanowi trzecią część dwóch poprzednich płyt i jednocześnie jest 10 albumem solowym artysty - można by rzec, że zamyka w pewnym sensie kosmiczną epopeję. W nagraniu krążka, artyście pomagali znani, heavy metalowi goście, w tym narrator Aine Brewer, odpowiedzialny za fabularne ubarwienie utworów. Fani nie musza się jednak obawiać, iż koncept fabularny zasłoni solidną, muzyczną robotę. Krążek zawiera dziarskie riffy, które uzupełnia odrobina melodii i gitarowe solówki.

Kup bilety na Blaze Bayley i nie przegap heavy metalowych brzmień artysty!

Kiedy po opuszczeniu Iron Maiden założył własną formację, stało się jasne, że jego kariera dopiero się rozkręca. Mocny, nieco ponury wokal o niespotykanej barwie przypadł do gustu miłośnikom heavy metalu. W jego twórczości przewijają się motywy science fiction – fabularne wątki doskonale współgrają z warstwą muzyczną i tworzą spójną całość. Utrzymana w oryginalnej konwencji, bogata w mocne riffy i gitarowe solówki muzyka to główne powody, dla których warto wybrać się na koncert Blaze Bayley.

Max & Iggor Cavalera - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Max & Iggor Cavalera
20 minut temu