Farben Lehre - bilety

Farben Lehre

Zespół powstał w 1986 roku w Płocku. Formacja gra punk. W skład grupy wchodzili: Wojtek Wojda, Marek Knap, Piotrek Kokoszczyński i Robert Chabowski. Nazwa została zaczerpnięta z Juliana Tuwima, z jego kolorowych Kwiatów Polskich. Pierwszy koncert dali w 1986 w Płocku, by później wyruszyć w trasę koncertową. Ich debiutancka płyta „Bez Pokory” wyszła w 1991 nakładem firmy Arston. Na krążku znalazły się takie piosenki jak: "Egoiści", "Oto Emigranci" czy "Helikoptery90".

Bilety na Farben Lehre

W 1993 ujrzała światło dzienne druga płyta pod tytułem "My Maszyny", nagrana już z nowym perkusistą - Adamem Mikołajewskim. Z tej płyty pochodzą tak znane numery jak: "Handel" tudzież "Nierealne ogniska".

W 1994 roku zespół nawiązał współpracę z Robertem Brylewskim, czego owocem była kaseta z nagraniami koncertowymi zatytułowana „Samo Życie”. W 1996 roku powstała bardzo ostra płyta w dorobku zespołu - "Zdrada". Wydała ją wytwórnia Music Corner. Ważnym etapem w historii zespołu były dwie płyty wydane pod nazwą „Wiecznie Młodzi”. Zawierały 15 piosenek zebranych z lat 1986-2001 rok.W 2003 ukazała się reedycja płyty Bez Pokory/My Maszyny". Bilety na Farben Lehre zawsze rozchodziły się mgnieniu oka za sprawą dużej popularności zespołu. Na płycie znalazło się aż 37 utworów wraz z dodatkiem multimedialnym.

14 czerwca 2004 roku na rynku pojawiła się dwupłytowa płyta będąca reedycją albumów "Insekty/Zdrada". W 2014 zespół obchodził 18-lecie istnienia. Koncerty jubileuszowe odbyły się w Płocku, Krakowie, Warszawie i Łodzi. U boku gwiazdy wieczory zagrali: Blade Loki, Psy Wojny, Uliczny Opryszek, Pogromcy Wdów i Sierot.

Wiosna 2005 roku to czas ekspansji koncertowej Farben Lehre. Wówczas bilety na Farben Lehre wyprzedawały się w szybkim tempie, a zespół grał w wielu miastach Polski. W 2006 miało miejsce 20-lecie zespołu. Wzięli udział w trasie Punky Reggae live, grając aż w 30 miastach.

W 2007 roku Farben Lehre zagrali koncert na finale WOŚP w Warszawie pod Pałacem Kultury. W 2008 to znów trasa Punky Reggae live. Wydali także koncertowe DVD, na którym znalazła się relacja z Punky Reggea live oraz 13 teledysków zespołu z lat 1993 – 2008. W pierwszych dniach czerwca 2009 roku zespół z Płocka wszedł do warszawskiego studia nagraniowego i nagrał płytę o nazwie "Ferajna". Premiera "Ferajny" została zaplanowana na 09 października 2009. Bilety na Farben Lehre to gwarancja rockowych i punkowych brzmień najwyższej próby.

Chociaż formacja powstała w połowie lat 80., swoją pierwszą solową płytę wydała w 1991 roku. Krążek “Bez Pokory” wpisał się w popularny wtedy punk, po nim powstało aż 14 albumów studyjnych i 4 albumy koncertowe. Farben Lehre dało początek takim zespołom, jak Blade Loki czy Psy Wojny. Grający na pograniczu punk rocka, punky reggae i rocka alternatywnego, pojawiają się corocznie na Woodstocku. Koncert Farben Lehre to spotkanie z legendą polskiego punku, który od pokoleń porusza tłumy fanów.

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
minutę temu