Gogol Bordello - bilety

Gogol Bordello

Nowojorska grupa muzyczna, prezentująca żywiołowe utwory punk rockowe z elementami muzyki cygańskiej. Nazwa zespołu nawiązuje do rosyjskiego poety Nikołaja Gogola oraz potocznej nazwy domu publicznego. Artyści zawsze serwują swojej publiczności niezwykłe widowiska sceniczne, okraszone oryginalną aranżacją. W ich muzyce wyraźnie słychać saksofon, akordeon i skrzypce. Zespół może się pochwalić tym, że ich wierną fanką jest amerykańska piosenkarka – Madonna.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Chcesz zobaczyć występ grupy na żywo? Kup bilety na Gogol Bordello!

Zespół Gogol Bordello powstał w 1999 roku, swój styl zaczerpnął swój styl od wschodnioeuropejskich kapel punkowych i przeniósł go na grunt alternatywnego nowojorskiego rocka. Liderem Gogol Bordello jest charyzmatyczny Eugene Hütz, Amerykanin o ukraińskich korzeniach. Formacja składa się z ludzi pochodzenia rosyjskiego, izraelskiego etiopskiego, ekwadorskiego i amerykańskiego. Grupa wydała 10 albumów studyjnych, na nich fani mogą znaleźć takie przeboje jak np.:

  • „American Wedding",
  • „Immigraniada",
  • „Wonderlust King",
  • „Alcohol".

Gogol Bordello gra utwory, w których odbija się kulturowe dziedzictwo członków zespołu, w tej oryginalnej twórczości jest wiele nawiązań cygańskich, punkowych, kabaretowych i etno-awangardowych. Lider grupy — Eugene Hütz, wraz z rodziną wyemigrował do USA po katastrofie reaktora w Czarnobylu. Artysta mieszkał w Polsce przez pewien czas i dzięki temu ma wielki sentyment do naszego kraju. Lubi Polaków i polską publiczność, z którą może zawsze nawiązać fantastyczny kontakt.

Bilety na Gogol Bordello to wielka gratka dla fanów. Zdobądź je!

Muzykę zespołu Gogol Bordello można usłyszeć w kilku filmach, między innymi w produkcji „Mądrość i seks” z 2008 roku – w reżyserii Madonny oraz „Wszystko jest iluminacją” Liev Schreibera z 2005 roku. Zespół uczestniczył w wielu międzynarodowych festiwalach, takich jak np. Lollapalooza, Roskilde (tu zastępowali Lil’a Wayne’a, który odwołał swój koncert), Rock for People, Voodoo Experience oraz Reading and Leeds Festival.

W twórczości punk-rockowego Gogol Bordello odbija się kulturowe dziedzictwo członków zespołu. Grupa składa się z charyzmatycznych muzyków, pochodzenia rosyjskiego, izraelskiego, etiopskiego, ekwadorskiego i amerykańskiego. Wybuchowa, etnograficzna mieszanka odniosła międzynarodowy sukces i przysporzyła im grona wiernych fanów. Jedną z nich jest sama Madonna, która zaprosiła zespół do nagrania ścieżki dźwiękowej do swojego filmu. Koncert Gogol Bordello to niezwykłe widowisko muzyczne i wizualne.

Dead Poet Society · The Fission Tour - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Dead Poet Society · The Fission Tour
10 minut temu