Grzegorz Turnau

Grzegorz Turnau to kompozytor, piosenkarz, pianista, aranżer i autor tekstów. Urodził się w 1967 roku w Krakowie. Jest absolwentem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Paderewskiego w Krakowie. Studiował filologię angielską na UJ w Krakowie. Pierwszy sukces muzyczny odniósł w 1984, zdobywając I Nagrodę na XX Studenckim Festiwalu Piosenki. Potem grał w Piwnicy pod Baranami. Jego pierwszy album ujrzał światło dzienne w 1991 roku i nazywał się „Naprawdę nie dzieje się nic”.
Bilety na Grzegorz Turnau to gwarancja świetnego widowiska muzycznego z bogatą warstwą instrumentalną oraz wokalną. Artysta wydał w sumie 16 solowych albumów.

Bilety na Grzegorz Turnau

Wybierając się na jeden z wielu koncertów artysty pamiętaj, że bilety na Grzegorz Turnau bardzo szybko się wyprzedają. W składzie zespołu Grzegorza Turnaua grają: Jacek Królik - gitara, Leszek Szczerba- saksofon, Mariusz Pędziałek – obój, Cezary Konrad – perkusja, Robert Kubiszyn/ Łukasz Adamczyk – bas, Michał Jurkiewicz – altówka, instrumenty klawiszowe, a także kameralne zespoły smyczkowe. Grzegorz Turnau w swojej długiej karierze współpracował z wieloma wybitnymi muzykami takimi jak: Dorota Miśkiewicz, Aga Zaryan, Sebastian Karpiel-Bułecka czy też Stanisław Soyka.

Bilety na Grzegorz Turnau to gwarancja doznań muzycznych na najwyższym poziomie. Grzegorz Turnau to laureat : 9 Fryderyków, 2 Wiktorów orazGrand Prix Festiwalu w Opolu. Otrzymał medal Gloria Artis i Złoty Krzyż Zasługi. W 2016 roku został laureatem Nagrody Miasta Krakowa w dziedzinie kultury i sztuki. Jego żoną jest flecistka Maryna Barfuss, a córką Antonina Kondrat. Poza działalnością solową artysta zajmuje się komponowaniem muzyki filmowej oraz do sztuk teatralnych. Kieruje również teatrem Lalka w Warszawie. Ma honorowe obywatelstwo Inowrocławia. Ma także winnicę Turnau w województwie zachodniopomorską.

Turnau w swoim utworach wykorzystuje teksty poetów polskich takich jak: Krzysztof Kamil Baczyński, Konstanty Ildefons Gałczyński czy Jan Brzechwa. Grzegorz Turnau wydał dwie płyty w hołdzie artystom – Jeremiemu Przyborze i Jerzemu Wasowskiemu z Kabaretu Starszych Panów. Wydał także płytę zatytułowaną „Historia Pewnej Podróży” poświęconą pamięci Marka Grechuty. Wykonał także utwór poświęcony pamięci Grzegorza Ciechowskiego „Śmierć na pięć”.
Daria Zawiałow / Helsinki Tour! - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Daria Zawiałow / Helsinki Tour!
50 minut temu