Grzegorz Turnau - bilety

Grzegorz Turnau

Grzegorz Turnau to kompozytor, piosenkarz, pianista, aranżer i autor tekstów. Urodził się w 1967 roku w Krakowie. Jest absolwentem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Paderewskiego w Krakowie. Studiował filologię angielską na UJ w Krakowie. Pierwszy sukces muzyczny odniósł w 1984, zdobywając I Nagrodę na XX Studenckim Festiwalu Piosenki. Potem grał w Piwnicy pod Baranami. Jego pierwszy album ujrzał światło dzienne w 1991 roku i nazywał się „Naprawdę nie dzieje się nic”.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.

Bilety na Grzegorz Turnau to gwarancja świetnego widowiska muzycznego z bogatą warstwą instrumentalną oraz wokalną. Artysta wydał w sumie 16 solowych albumów.

Bilety na Grzegorz Turnau

Wybierając się na jeden z wielu koncertów artysty pamiętaj, że bilety na Grzegorz Turnau bardzo szybko się wyprzedają. W składzie zespołu Grzegorza Turnaua grają: Jacek Królik - gitara, Leszek Szczerba- saksofon, Mariusz Pędziałek – obój, Cezary Konrad – perkusja, Robert Kubiszyn/ Łukasz Adamczyk – bas, Michał Jurkiewicz – altówka, instrumenty klawiszowe, a także kameralne zespoły smyczkowe. Grzegorz Turnau w swojej długiej karierze współpracował z wieloma wybitnymi muzykami takimi jak: Dorota Miśkiewicz, Aga Zaryan, Sebastian Karpiel-Bułecka czy też Stanisław Soyka.

Bilety na Grzegorz Turnau to gwarancja doznań muzycznych na najwyższym poziomie. Grzegorz Turnau to laureat : 9 Fryderyków, 2 Wiktorów orazGrand Prix Festiwalu w Opolu. Otrzymał medal Gloria Artis i Złoty Krzyż Zasługi. W 2016 roku został laureatem Nagrody Miasta Krakowa w dziedzinie kultury i sztuki. Jego żoną jest flecistka Maryna Barfuss, a córką Antonina Kondrat. Poza działalnością solową artysta zajmuje się komponowaniem muzyki filmowej oraz do sztuk teatralnych. Kieruje również teatrem Lalka w Warszawie. Ma honorowe obywatelstwo Inowrocławia. Ma także winnicę Turnau w województwie zachodniopomorską.

Turnau w swoim utworach wykorzystuje teksty poetów polskich takich jak: Krzysztof Kamil Baczyński, Konstanty Ildefons Gałczyński czy Jan Brzechwa. Grzegorz Turnau wydał dwie płyty w hołdzie artystom – Jeremiemu Przyborze i Jerzemu Wasowskiemu z Kabaretu Starszych Panów. Wydał także płytę zatytułowaną „Historia Pewnej Podróży” poświęconą pamięci Marka Grechuty. Wykonał także utwór poświęcony pamięci Grzegorza Ciechowskiego „Śmierć na pięć”.

W twórczości Grzegorza Turnaua usłyszymy teksty najlepszych polskich poetów – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Brzechwy, Jeremiego Przybory czy Marka Grechuty. Autor 16 solowych albumów został wyróżniony aż dziewięcioma Fryderykami, dwoma Wiktorami oraz nagrodą Grand Prix podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Koncerty Grzegorza Turnaua to pozycja opowiązkowa dla tych, którzy cenią sobie muzykę pełną poezji, wspomnień i refleksji.

Andreas Vollenweider & Friends - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Andreas Vollenweider & Friends
12 minut temu