Mafia

Formacja powstała w lutym 1992 r. w Kielcach, wykonuje muzykę pop- rockową. W skład zespołu Mafia weszło sześciu muzyków, wywodzących się m.in. z takich grup jak IRA czy Heaven Blues. Byli to: Banaś i Zdzisław Zioło (gitary), Tomasz Bracichowicz (klawisze), Andrzej Piaseczny (wokal), Marek Motylski (perkusja) i Paweł Nowak (bas).

Opis zespołu Mafia

Zespół stał się znany w Polsce w 1993 roku, gdy zaprezentował na festiwalu w Jarocinie utwór „Krótka piosenka o...”, który promował ich debiutancką płytę studyjną „Mafia”. Grupa zdobyła wielkie rzesze fanów w drugiej połowie lat 90., gdy wydała album „Gabinety” oraz „Fm”, na których znajdują się największe przeboje Mafii, takie jak:
  • „Ja (moja twarz)”,
  • „W świetle dnia”,
  • „Noc za ścianą”,
  • „Noce całe”,
  • „Imię deszczu”.
Warto posłuchać tych przebojów na żywo. Kup bilety na Mafia!

Mafia i Piasek

Do 1998 roku sztandarowym wokalistą Mafii był Andrzej „Piasek”. Artysta zyskał wielką popularność i stał się idolem młodzieży, współpracował także z saksofonistą zespołu De Mono — Robertem Chojnackim. Piaseczny był wokalistą i autorem tekstów longplaya Chojnackiego pt. „Sax & Sex" bijącego rekordy sprzedaży. Samodzielne wyczyny Piasecznego wkrótce wpłynęły na przyszłość całego zespołu. Wokalista miał inną wizję rozwoju Mafii niż pozostała część muzyków i na skutek tej różnicy zdań Piaseczny rozstał się z zespołem i rozpoczął własną karierę solową. Jednym z ostatnich wspólnych nagrań „Piaska” z Mafią jest utwór „Wolność w nas", który został wykorzystany w polskim filmie „Sara".

Pozbawiony wokalisty zespół jednak nie zawiesił działalności i szukał nowego lidera. Wyłoniono go spośród 40 kandydatów. Miejsce Piasecznego zajął Andrzej Majewski, z którym Mafia nagrała w 1999 roku album studyjny pt. „99”. Po nim wokalistą zespołu byli kolejno :
  • Bartosz Król, finalista drugiej edycji programu Idol,
  • Roman Słomka,
  • Filip Rychcik (obecnie),
Jesteś fanem polskiej muzyki? Bilety na Mafia to prawdziwa gratka, zdobądź je!
Illusion - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Illusion
minutę temu