Perturbator

Perturbator to James Kent. Muzyk prezentuje utwory w gatunku synth-pop’u i synthwave. Muzyka jest rytmiczna, jednakże zawsze emanuje bardzo mrocznym klimatem. James Kent stawiał pierwsze kroki na swojej muzycznej ścieżce, grając w kilku formacjach blackmetalowych, potem wybrał syntezatorową muzykę inspirowaną soundtrackami z filmów z lat 80. Perturbatora wymienia się wśród najbardziej uznawanych twórców w gatunku synthwave.

Bilety na PerturbatorWykonawca wydał w 2012 roku EP-ki „Night Driving Avenger" i „Nocturne City", a także „The 80s Slasher" razem z Protector 101. Stał się znany dzięki obecności kilku swoich utworów na ścieżce dźwiękowej komputerowej gry „Hotline Miami". W kolejnym etapie do rąk fanów trafił krążek „TERROR 404", a następnie „I Am the Night". Ostatnie wydawnictwo stało się bardzo popularne w internecie , dzięki licznym odwołaniom do słynnych filmów sci-fi z lat osiemdziesiątych, takich jak np. „Terminator” czy „Blade Runner".Albumy Perturbator’a:

  • „TERROR 404” (maj 2012, Self Released),
  • „I Am the Nigh”t (grudzień 2012, Self Released),
  • „Dangerous Days” (czerwiec 2014, Blood Music / Telefuture Records),
  • „The Uncanny Valley” (maj 2016, Blood Music),
  • „New Model”, (2017 Blood Music).

Bilety na PerturbatorOstatni krążek Kenta —„New Model” sprawia wrażenie chaotycznego i niepoukładanego materiału, ale to złudzenie, tu wszystko ma swój sens i miejsce. Muzyka jest bardzo ciężka i mroczna, to przeciwieństwo wesołych piosenek muzyki rozrywkowej lat osiemdziesiątych. W utworach możemy zauważyć wiele zmian tempa, niezliczone pomysły i ciekawe ścieżki, w które zapuszcza się Perturbator. Nie można się oprzeć wrażeniu, że cały album brzmi jak podkład do niepokojącego i mrocznego horroru sci-fi.

Bracia Figo Fagot - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Bracia Figo Fagot
11 minut temu