Roberto Siri - bilety

Roberto Siri

Wybitny pianista, bandoneonista oraz dyrygent, Roberto Osvaldo Sirimarco, urodził się 16 marca 1939 r. w Buenos Aires. Naukę gry na fortepianie rozpoczął jako 5-letnie dziecko, a 4 lata później zaczął grać na bandoneonie. Nauczycielem Roberto Siri był bandeonista słynnej orkiestry Juana D’Arienzo — Eladio Blanco. Roberto Siri już jako piętnastolatek był nauczycielem gry na fortepianie oraz wykładowcą harmonii i teorii muzyki.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Roberto Siri — rozwój kariery

Kariera Roberto Siri zaczęła się intensywnie rozwijać od 1954 roku . Artysta wraz ze swoim kwartetem prowadził w Radiu „Mitre audycję „Club de Barrio". W tym samym okresie występował także z „Trio Figueroa" i „El Chato". Zdobył uznanie i popularność, okrzyknięto go „najmłodszym dyrygentem w Ameryce Południowej".

Roberto Siri jako osiemnastolatek zaczął współpracować ze słynnym Raúlem Beronem. Pojechali na wspólną trasę koncertową, co stało się początkiem głębokiej przyjaźni i długiego etapu artystycznej współpracy (aż do 1982 roku). W listopadzie 1982 roku, Roberto Siri utworzył nową młodą orchestrę, która zadebiutowała w kwietniu 1983 roku na kanale TV Canal ATC, w popularnym programie „Domingos de todos".

Weź udział w wyjątkowym, artystycznym wydarzeniu. Kup bilety na Roberto Siri!

Roberto Siri w ciągu długich lat swojej kariery otrzymał wiele prestiżowych nagród. W 1986 roku uhonorowano go nagrodą Gardel de Oro ("Złoty Gardel"), którą otrzymał od fundacji La Casa del Tango, a w 1989 roku na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Popularnej, nadano mu tytuł „Artysta Przełomu". W 1992 roku, na festiwalu Perla de Paraná, nagrodzono go za wybitne osiągnięcia artystyczne. W 2005 roku muzyk stworzył kwartet „Los Muchachos de Antes”, którego utwory zdobyły wielką popularność w Argentynie.

Roberto Siri od wielu lat bierze udział w koncertach, które odbywają się podczas imprez związanym z tango. W 2018 roku artysta koncertował w Afryce Południowej i w Buenos Aires, gdzie występował podczas Mistrzostw Świata w Tangu Argentyńskim.

Bilety na Roberto Siri to prawdziwa gratka dla koneserów. Zdobądź je!

Wybitny pianista, bandoneonista i dyrygent Roberto Siri rozpoczął naukę gry na fortepianie już jako 5-letnie dziecko. W wieku zaledwie 15 lat został nauczycielem gry na fortepianie oraz wykładowcą harmonii i teorii muzyki. Jako “najmłodszy dyrygent w Ameryce Południowej” zdobył ogromne uznanie i popularność, a w kolejnych latach udowodnił, że jest prawdziwym muzycznym geniuszem. Koncert Roberto Siri to spotkanie z laureatem wielu prestiżowych nagród, wirtuozem i prawdziwą muzyczną legendą.

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
36 minut temu