Sevdaliza - bilety

Sevdaliza

Wokalistka pochodząca z Iranu jednak na stałe mieszkająca w Holandii. Tworzy muzykę na pograniczu trip-hopu, mrocznego down tempo, awangardowego popu, a także eksperymentu. Każdy z jej utworów wyróżnia wyjątkowa oryginalność, która pozwoliła zyskać artystce tak dużą popularność.

Opis zespołu Sevdaliza

Kup bilety na Sevdaliza i przenieś się w odrębny świat!

Początki działalności

Jej prawdziwe nazwisko to Sevda Alizadeh. Urodziła się w Teheranie, jednak w wieku 5 lat wraz z rodzicami wyemigrowała do Holandii. W nastoletnim wieku otrzymała rządowe stypendium koszykarskie, jednak swoją karierę sportową postanowiła porzucić na rzecz muzyki. Wystarczyło kilka lat by odniosła ogromny sukces. Tworzy muzykę w języku angielski, jednak na początku 2017 roku zdecydowała się wydać singiel w perskojęzycznej wersji. Swoją muzykę inspiruje ideami kobiecości, tożsamości i macierzyństwa. Jej kariera opiera się nie tylko na muzyce, ale też na pracy z obrazem. Każdy teledysk nagrany do jej piosenek powstaje w wyniku jej czynnego udziału.

Albumy studyjne

  • ISON (2017)

EP

  • ZwartGoud (2012)
  • The Suspended Kid (2015)
  • Children of Silk (2015)
  • The Calling (2018)

Debiutancki singlem artystki był „Backseat Love”, który w 2014 roku trafiając do wąskiej grupy odbiorów podbił ich serca. W tak krótkim czasie wokalistce udało się wydać trzy EP-ki i jeden, pełnowymiarowy album. Najpopularniejszym utworem artystki jest „Haunted”, nagrany we współpracy ze STWO. Jako jeden z niewielu zebrał już ponad 12 milionów odtworzeń. Debiutancki krążek artystki to melodyjne, sensualne wręcz opowiadanie. Jej delikatny, zmysłowy głos uzupełniają instrumenty, idealnie dopasowane do przeżywanych w danej chwili emocji. Mimo iż tekst utworów wyraża tęsknotę i ból, a także pragnienie miłości to dodaje dużo siły do działania.

Bilety na Sevdaliza – dostępne już w sprzedaży w TicketClub.

Irańską artystkę śmiało można nazwać muzycznym objawieniem. Niebywale oryginalne utwory Sevdalizy oscylują na granicy trip-hopu i awangardowego popu, a elektroniczne i downtempowe wstawki dodają im tajemniczości. Artystka inspiruje się kobiecą tożsamością i związanymi z nią rolami społecznymi. Nawiązuje do niej nie tylko w warstwie tekstowej, ale i wizualnej. Koncert Sevdalizy stanowi swego rodzaju performance, w którym śpiewa o osobistych doświadczeniach i porusza ważne ogólnoludzkie tematy.