​4 powody, dla których warto pojawić się na Warsaw Summer Jazz Days

01 Lipiec 2019

Warsaw Summer Jazz Days zrodził się z potrzeby stworzenia na rynku polskiej muzyki przestrzeni dla nowych, odważnych dźwięków współczesnego jazzu. Światowa pozycja warszawskiego festiwalu jest niepodważalna. Artyści doskonale znają to wydarzenie i wiedzą, że mogą się tutaj spodziewać niczym nieskrępowanej sztuki. Warsaw Summer Jazz Days to promocja jazzu współczesnego niezależnie od jego pochodzenia czy przynależności państwowej, prezentowanie tego, co najbardziej kreatywne i świeże we współczesnym jazzie.

Jeśli to jeszcze Cię nie przekonało, aby kupić bilet na Warsaw Summer Jazz Days, podajemy kolejne powody.

1. Stanley Clarke Band

Stanley Clarke to amerykański muzyk jazzowy, który znany jest przede wszystkim z gry na kontrabasie i gitarze basowej. Jego nowatorski styl, szybkość oraz złożona harmonika stał się jego rozpoznawalnym stylem. Największą sławę przyniosły mu występy w grupie fusion-jazzowej Return to Forever. Obecnie jest liderem grupy jazzowej sygnowanej jego nazwiskiem. W ciągu swojej ponad 40-letniej kariery muzycznej wydał jako autor, muzyk sesyjny, gość i producent ponad 50 wydawnictw muzycznych.

Znany jest również jako kompozytor ścieżek dźwiękowych do filmów, takich jak “Romeo musi umrzeć” czy “Chłopaki z sąsiedztwa”.

2. Snarky Puppy

To jeden z największych zespołów jazzowych świata. Choć jego lider, założyciel, basista, kompozytor i producent Michael League mówi o swojej grupie, że to „popowy zespół, który lubi dużo improwizować”, to każda kolejna płyta udowadnia, że ich muzyka nie zna granic. Jazz jest trzonem ich muzyki, jednak grupa wychodzi daleko poza ten gatunek, bawiąc się dźwiękami, eksperymentując, wzajemnie się inspirując. Charyzma, luz, żywiołowa sceniczna ekspresja sprawiają, że koncerty Snarky Puppy są wyjątkowym, pełnym pozytywnej energii przeżyciem.

3. James Brandon Lewis Quintet

James Brandon Lewis to jedna z najgłośniejszych postaci współczesnego młodego jazzu, tytan saksofonu tenorowego. Otrzymał pochwały od najważniejszych kulturowych pism opiniotwórczych, takich jak Ebony Magazine i New York Times. Zdobył szacunek i uznanie wśród cenionych artystów, o czym świadczą jego występy w duecie z Bennym Golsonem, Geri Allen czy Wallace'em Roney'em.

Jest znany z łączenia w swojej muzyce elementów różnych gatunków: od free jazzu przez punk do hip-hopu. Inspiruje się także muzyką gospel, o której mówi, że zawiera w sobie zakodowany język natury, nadziei, wolności i ucieczki od świata.

4. Benny Golson Quartet

Ten niezwykle doświadczony amerykański saksofonista występuje już na scenie prawie 70 lat. W tym roku obchodzi swoje 90-te urodziny! Benny Golson to prawdziwa legenda jazzu. Jest jednym z najlepszych w historii saksofonistów tenorowych. Urodził się i dorastał w czasach, kiedy jazz przeżywał lata swojej świetności. Widział i doświadczał jego przeobrażeń, sam odcisnął piętno na historii jazzu. Golson został zaliczony do sław jazzu i jego nazwisko wpisano do International Academy of Jazz Hall of Fame.

Ⓒ Karolina Bury

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

04.07.2024 | Bilety od 100 PLN
Warsaw Summer Jazz Da...
Klub Stodoła, Warszawa
05.07.2024 | Bilety od 220 PLN
Warsaw Summer Jazz Da...
Klub Stodoła, Warszawa
06.07.2024 | Bilety od 220 PLN
Warsaw Summer Jazz Da...
Klub Stodoła, Warszawa
07.07.2024 | Bilety od 220 PLN
Warsaw Summer Jazz Da...
Klub Stodoła, Warszawa
Furia + Totenmesse + RongWrong - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Furia + Totenmesse + RongWrong
9 minut temu