Koncerty, na których musisz być w 2020 roku

09 Styczeń 2020

Początek roku to czas postanowień noworocznych. Niemal każdy z nas robi rachunek sumienia, podsumowuje poprzedni rok i planuje, co zrobić w kolejnym, aby był lepszy.

My mamy jedno postanowienie, które zapewni nam wyłącznie pozytywne skutki - chodzić na więcej koncertów! Bo nic, tak jak muzyka, nie łagodzi obyczajów. A muzyka na żywo robi to jeszcze lepiej. Jeśli podzielasz z nami postanowienie noworoczne lub po prostu muzyka jest istotnym elementem twojego życia, już teraz wpisz w kalendarz poniższe daty. Na tych koncertach bowiem nie może cię zabraknąć w 2020 roku!

James Arthur - 30.01.2020 Klub Stodoła

Styczeń rozpoczynamy konkretnym wydarzeniem. James Arthur wystąpi 30 stycznia 2020 w Klubie Stodoła. Jego koncert odbędzie się w ramach trasy “The YOU Tour”. Tego artysty nikomu przedstawiać nie trzeba, liczby mówią same za siebie: 22 milionów słuchaczy miesięcznie na Spotify, 1,5 miliarda odtworzeń teledysków na jego kanale YouTube, nagroda za ponad miliard odtworzeń przeboju “Say You Won’t Let Go” na platformie Spotify. Czy coś tutaj trzeba dodawać? Jeśli jeszcze nie masz tego w planach, rezerwuj termin 30 stycznia 2020 i przyjdź na koncert Jamesa Arthura do Klubu Stodoła!

Jesse Cook - 10.02.2020 Klub Stodoła

Człowiek, który zrobił karierę mimochodem, nie planując nawet nagrać płyty! Dziesięć platynowych płyt i jedna złota, jedna nagroda Juno i dziewięć nominacji, nagroda Gemini oraz trzykrotna nagroda Canadian Smooth Jazz to tylko część jego osiągnięć. A wszystko to zapewnia swojej dziewczynie… No może nie wszystko, ale prawie. Bo to dzięki niej zrezygnował z Akademii Sztuk Pięknych na rzecz tworzenia muzyki. I choć początkowo był przeciwny jakiemukolwiek jej nagrywaniu, chciał być kompozytorem, to zmienił zdanie, kiedy ludzie zaczęli dosłownie dobijać się do niego z prośbą o płytę. Od tego momentu podbija niemal cały świat, bo jego muzyka pożądana jest nie tylko w USA czy Kanadzie, ale także Iraku, Indiach czy w Polsce (jego album Montreal z 2004 zawojował cały kraj).

Jeśli masz ochotę na latynoskie rytmy w nowoczesnym wydaniu, z dodatkiem funky jazzu, zapisz sobie datę 10 lutego 2020 w kalendarzu i koniecznie kup bilet na koncert Jesse Cooka w Klubie Stodoła.

Stormzy - 03.03.2020 Klub Stodoła

Miłośnicy hip-hopu nie mogą przegapić tej daty. Stormzy bowiem wystąpi w Polsce na jedynym koncercie! Druga okazja szybko się nie przytrafi, więc nie ma co czekać, tylko już teraz warto kupić bilet na koncert Stormzy’ego.

Brytyjski raper zawita do Klubu Stodoła w ramach trasy „H.I.T.H Tour”. Podczas światowego tournée da 55 występów, które obejmą swoim zasięgiem Europę, Azję, Australię, Nową Zelandię, Amerykę Północną oraz Afrykę. Nie ma wątpliwości, że sale będą wypełnione po brzegi, a koncerty wyprzedają się do ostatniego miejsca, ponieważ Stormzy przechodzi właśnie fenomenalny okres w swojej karierze. Jest artystą na wielu płaszczyznach. Nie zamyka się w jednym gatunku i flirtuje z popem, nagrywając z gwiazdami pokroju Eda Sheerana. Z drugiej strony jego specjalny strój koncertowy projektuje i tworzy dla niego nie kto inny, jak Banksy.

Whitesnake - 29.04.2020 Klub Stodoła

Na takie wydarzenia czeka się nieraz latami! Whitesnake, brytyjski zespół hardrockowy, stworzony przez byłego wokalistę Deep Purple, Davida Coverdale’a, w kwietniu zagra w Polsce. Ta legenda rocka, która w swoim dorobku posiada szereg płyt pokrytych platyną, zagra tylko jeden koncert w kraju nad Wisłą. To wyjątkowa okazja, aby posłuchać numerów zarówno ze studyjnego albumu wydanego przez Frontiers w maju 2019 roku, ale także największych przebojów, powstałych przez ponad 40 lat istnienia.

Jeśli takie utwory, jak “Still Of The Night”, “Here I Go Again”, czy “Is This Love” są ci bliskie i wiążą się z ważnymi wspomnieniami, nie możesz przegapić koncertu Whitesnake w warszawskiej Stodole. Bilety są już dostępne!

Joe Satriani - 05.05.2020 Klub Stodoła

Miłośnicy gitarowego grania z niecierpliwością czekają na to wydarzenie. Joe Satriani w ramach europejskiego tournée, zagra koncert także w Polsce. Usłyszymy na nim nie tylko jego najlepsze utwory, takie jak “Surfing With The Alien”, “Cherry Blossoms”, “Always with Me, Always with You” czy ”Flying In A Blue Dream”, ale także zupełnie nowe, pochodzące z płyty, której premiera zapowiadana jest na kwiecień 2020 roku. Bardziej “świeżego” materiały nie mógł dla nas przygotować Satriani.

Wardruna - 03.05.2020 Sala Ziemi, 04.05.2020 ICE Kraków

Folk, ambient, nawiązanie do nordyckiego szamanizmu i run fuþarku starszego - tak w kilku słowach można opisać muzykę, jaką tworzy Wardruna. Ich twórczość to coś więcej, niż utwory muzyczne, to cała ideologia, styl życia. Zespół z Norwegii szuka inspiracji dla swej twórczości w najdawniejszych skandynawskich tradycjach. Uznanie na świecie zyskał po tym, jak jego utwory stały się częścią ścieżki dźwiękowej do popularnego serialu "Vikings".

Nie wiemy, co sprawia, że nordyckie klimaty robią u nas furorę. Jednak bez względu na to, czy kochamy Norwegów za ich powściągliwość, nieco mroczny klimat czy nawiązanie do tradycji, na koncert Wardruny wybrać się warto. I nie ma co czekać, tylko warto kupić bilet już teraz, bo za chwilę może ich nie być. Pierwsze koncerty Wardruny w Polsce wyprzedały się bowiem na rok przed datą wydarzenia!

Ⓒ Karolina Bury

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować