Porter i Mazolewski - koncert, który na długo zostanie w pamięci

23 Maj 2019

Już 29 maja w warszawskiej Stodole odbędzie się koncert Mazolewski i Porter. Taki duet musi okazać się sukcesem! To bowiem nieoczywiste i nieco niekonwencjonalne połączenie stylów i temperamentów, w którym jednak czuć podobne wibracje muzyczne. Panowie ewidentnie nadają na tych samych falach.

Wojciech Mazolewski jest polskim basistą i kontrabasistą jazzowym. To muzyczny wirtuoz, który kocha improwizacje i innowacje. Według wielu krytyków muzycznych jego działania zapoczątkowały boom polskiej muzyki jazzowej na początku XXI wieku. Zawdzięczamy mu przede wszystkim zwrócenie się młodej publiczności w stronę tego gatunku muzycznego. Gra na całym świecie ze swoim składami Pink Freud czy Wojtek Mazolewski Quintet.

Naprzeciw lub obok niego, to się jeszcze okaże ;), stanie John Porter. Walijczyk z krwi i kości, który w latach 70. postanowił zamieszkać w Polsce. Tworzył pierwszy skład Maanamu, nagrywał płyty w duecie z Anitą Lipnicka, realizuje także solowe projekty. Rockowe brzmienie gitarowe i niski, charakterystyczny głos to jego znaki rozpoznawcze.

Choć styl muzyczny i co najmniej jedno pokolenie dzieli tych dwóch muzyków, to ich wrażliwość muzyczna i zamiłowanie do niekonwencjonalnego podejścia są punktami stycznymi. Z połączenia tych dwóch indywidualistów z pewnością wyjdzie coś niepowtarzalnego. Obecnie zakończyli pracę nad wspólnym albumem, którego premiera planowana jest jeszcze w roku 2019. Jednak już teraz masz okazję posłuchać ich na żywo. Kup bilet na koncert Mazolewski Porter i ciesz swoje uszy muzyczną ucztą.

Ⓒ Karolina Bury

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień I - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień I
minutę temu