​Weekend z Kazikiem Staszewskim w Klubie Stodoła! KAZIK solo oraz Kazik & Kwartet ProForma w lutym 2024

15 Listopad 2023

W drugi weekend lutego 2024 roku, artysta zawładnie sceną Klubu Stodoła, dając dwa wyjątkowe koncerty. W piątek, 9 lutego Kazik zaśpiewa z poznańskim Kwartetem ProForma, a dzień później, 10 lutego, zaprezentuje się solowo w ramachprojektu KAZIK. Bilety na Weekend z Kazikiem w Klubie Stodoła trafiły do sprzedaży!

Kazik Staszewski jest autorem tekstów i muzyki, aranżerem. To również współzałożyciel i członek zespołów: Kult, KNŻ, El Dupa, Buldog, Zuch Kazik, Yugoton i Kazik + Zdunek Ensemble. W lutym 2024 wokalista Kultu dwukrotnie wystąpi w Klubie Stodoła - w ramach solowego projektu KAZIK, a także wraz z poznańskim Kwartetem ProForma.

Kazik & Kwartet ProForma - 9 lutego 2024, Klub Stodoła

Historia tej kolaboracji sięga roku 2012, gdy Kwartet zaprosiłKazika Staszewskiego - wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Ten, również w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego złożonego z piosenek Taty oraz kilku piosenek Kazika, rzadko bądź nigdy nie wykonywanych na żywo, kolejnymi koncertami w tym składzie, a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik & Kwartet ProForma.

W 2015 roku Kazik i Kwartet ProForma wydali wspólny album „Wiwisekcja” na którym znalazły się interpretacje takich utworów jak „Oddalenie”, „Sztos”, „Deszczowe psy” czy „Gdybym wiedział to co wiem”. Kolejnym owocem współpracy było koncertowe wydawnictwo DVD „Diwidisekcja”, na którym pojawił się składający się z 31 utworów set. 19 maja 2017 do sklepów trafiła kolejna wspólna płyta Kazika Staszewskiego i Kwartetu ProForma. Ostatecznie wydawnictwo otrzymało tytuł "Tata Kazika kontra Hedora".

Skład:

Kazik Staszewski – śpiew

Przemysław Lembicz – gitara, śpiew

Piotr Lembicz – gitary

Wojciech Strzelecki – kontrabas, gitara basowa, śpiew

Marcin Żmuda – instrument klawiszowe, śpiew

Marek Wawrzyniak – perkusja

KAZIK - 10 lutego 2024, Klub Stodoła

W czerwcu 2020 światło dzienne ujrzał najnowszy solowy album Kazika, zatytułowany “Zaraza”. Na płytę złożyło się piętnaście premierowych kompozycji, w tym wręcz legendarny już utwór "Twój ból jest lepszy niż mój", który w ciągu kilku dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 19 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy. Na krążku Kazik powrócił do komentowania rzeczywistości politycznej i społecznej w charakterystycznym dla siebie stylu. Wyraziste, nieco ironiczne i wyjątkowo aktualne teksty - znak rozpoznawczy Staszewskiego - nabrały szczególnego znaczenia w kontekście sytuacji epidemiologicznej, a ciekawe aranżacje Wojtka Jabłońskiego dodały niezwykłego charakteru.

Projekt KAZIK wystąpi w składzie:

Kazimierz Staszewski - wokal,

Wojciech Jabłoński - gitara,

Konrad Wantrych - klawisze,

Roman Batyra - gitara basowa,

Olek Orłowski - perkusja


WEEKEND Z KAZIKIEM

9 lutego 2024 - Kazik & Kwartet ProForma, Klub Stodoła

10 lutego 2024 - KAZIK, Klub Stodoła

ul. Batorego 10, Warszawa

Bilety dostępne w kasie klubu oraz w sprzedaży internetowej:

www.ticketclub.pl

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

Kamasi Washington · Fearless Movement Europe Tour - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kamasi Washington · Fearless Movement Europe Tour
minutę temu