Dom Kultury Słowianin

Dom Kultury Słowianin zlokalizowany jest w Szczecinie. Początki jego działalności sięgają 1969 roku, kiedy to został uruchomiony pod nazwą Międzyzakładowego Domu Kultury Pracowników Gospodarki Komunalnej oraz Przemysłu Terenowego Słowian.

Józefa Korzeniowskiego 7, 70-211 Szczecin
http://www.slowianin.org

Wydarzenia w Dom Kultury Słowianin

Siedzibę Domu Kultury stanowił budynek wybudowany w ostatnich latach XIX wieku, pełniący funkcję arsenału twierdzy szczecińskiej. W początkowych latach XX wieku obiekt został przekazany kupcom, fabrykantom oraz restauratorom, a w 1927 roku właścicielem parteru stał się Miejski Zakład Oczyszczania. Tuż po wojnie, w sąsiedztwie nieruchomości swoją działalność rozpoczęła Akademia Handlowa, która w późniejszym czasie przyjęła nazwę Wyższa Szkoła Ekonomiczna i Politechnika Szczecińska. W latach 60. najwyższą kondygnację budynku zajął pożar, w wyniku, którego ta część budynku uległa całkowitemu zniszczeniu. Nad remontem budynku pracowało aż 21 zakładów komunalnych, które w wyniku zmobilizowania wspólnych sił, przygotowali pomieszczenia budynku do stworzenia międzyzakładowego domu kultury. Przez wiele lat w Domu Kultury Słowian organizowane były spotkania osób pochodzących z różnych subkultur.

Koncerty w Dom Kultury Słowianin

Oferta wydarzeń kulturalnych w Domu Kultury Słowianin jest niezwykle bogata. Widzowie mogą wziąć udział w licznie organizowanych spotkaniach muzycznych. W Domu Kultury Słowianin organizowane są koncerty znanych i cenionych muzyków polskiej, jak i zagranicznej sceny muzycznej. Do ważniejszych wydarzeń mających miejsce w Domu Kultury Słowianin zaliczyć można koncerty gwiazd takich, jak: Nocny Kochanek, Happysad, Riverside, Hunter, TSA, Sylwia Przybysz, Sylwia Lipka, Bednarek, Krzysztof Zalewski, Szpak, Illusion, Coma oraz wielu innych.

Bilety Dom Kultury Słowianin

Już teraz mogą zapoznać się Państwo z kalendarium wydarzeń planowanych na najbliższe tygodnie w Domu Kultury Słowianin. Bilety mogą Państwo nabyć za pomocą portalu TicketClub.pl. Śledź aktualności na naszej i nie przegap najważniejszych wydarzeń w Twoim mieście!

Muzyczny Kazimierz: Daria Zawiałow - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Muzyczny Kazimierz: Daria Zawiałow
48 minut temu