Filharmonia Pomorska im. I.J. Paderewskiego

Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego zlokalizowana jest w Bydgoszczy przy ul. Szwalbego 6, w dzielnicy uznawanej za dzielnicę muzyczną miasta. Instytucja prowadzona jest przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Andrzeja Szwalbego 6, 85-080 Bydgoszcz
http://www.filharmonia.bydgoszcz.pl

Wydarzenia w Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego

Początki filharmonii sięgają 1946 roku, choć jej geneza sięga czasów okresu międzywojennego i związana jest z tradycją istniejącej w tamtym czasie Miejskiej Orkiestry Symfonicznej. Pierwszy występ w nowootwartej filharmonii bydgoscy filharmonicy odbyli w 1958 roku. Budynek filharmonii stanowił niezwykle reprezentacyjny gmach wzniesiony w wyniku inicjatywy działacza społecznego i pierwszego dyrektora Filharmonii – Andrzeja Szwalbego. Główna sala koncertowa dzięki swojej przestronności pozwala na pomieszczenie blisko 800 osób podczas jednego koncertu. W Sali kameralnej i foyer mieści się dodatkowe 340 miejsc.

Koncerty w Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego

W repertuarze Filharmonii w Bydgoszczy znajdą Państwo wiele wyjątkowych koncertów kameralnych jak i symfonicznych oraz recitale znanych artystów. W ramach organizowanych wydarzeń artystycznych, w filharmonii organizowane są również niezwykle ważne festiwale, których tradycja sięga wielu lat. Do organizowanych festiwali można zaliczyć Międzynarodowy Festiwal Musica Antiqua Europae Orientalis i Bydgoskie Festiwale Muzyczne. Ważnym obszarem działalności filharmonii są również edukacyjne zajęcia muzyczne organizowane dla dzieci i młodzieży.

Bilety Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego

Chcesz wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy? Śledź kalendarium wydarzeń i kup bilety na stronie internetowej TicketClub.pl – gwarantujemy szybkie i bezpieczne transakcje!

Muzyczny Kazimierz: T.LOVE - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Muzyczny Kazimierz: T.LOVE
26 minut temu