Gdańsk

W Gdańsku odbywa się Amber Swing Festival. Jest to festiwal o charakterze międzynarodowym, który skierowany jest zarówno do doświadczonych tancerzy jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Lindy Hopem czy też Collegiate Shagiem.

Amber Swing Festival, 80-001 Gdańsk

Wydarzenia w Gdańsk

Podczas Festiwalu Amber Swing festiwal uczestnicy mogą liczyć na cztery do dziesięciu godzin aktywnych zajęć, z uwzględnieniem poziomu zaawansowania – dostępne są 4 poziomy z Hop i jednym Collegiate Shag. Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonych, wykwalifikowanych, a także niezwykle inspirujących instruktorów. Festiwal jest jednym z wielu wydarzeń, pozwalającym na kontakt z kulturą i muzyką pierwszej połowy XX wieku. Festiwal odbywa się pod patronem wielu instytucji m.in. Radia Gdańsk oraz Stowarzyszenia Muzyków Jazzowych.

Koncerty w Gdańsk

Amber Swing Festival to weekend, podczas którego uczestnicy festiwalu mogą przenieść się w czasy Harlemu Frankiego Manninga i George'a Snowdena, wziąć udział w zajęciach Lindy Hopa i Collegiate Shaga czy też zatańczyć Bluesa, West Coast Swinga i Authentic Jazz. Festiwal składa się również z wieczornej imprezy, podczas której organizowany jest pokaz mody minionych lat, występy taneczne instruktorów z Wilna, Kopenhagi czy Porto. Organizowany jest również konkurs swoim charakterem podobny do swingowej formuły Jack&Jill, podczas którego tancerze spróbują swoich sił z losowo wybranym partnerem w losowo wybranej piosence. Muzykę zapewniają najlepsi artyści – w poprzednich edycjach był to ShoeSwing Strin z Berlina czy też nowoorleański zespół Leliwa Jazz Band. Opisane wydarzenia odbywają się w różnych miejscach – szczegóły w kalendarium wydarzeń.

Bilety Gdańsk

Chcesz wziąć udział w festiwalu? Śledź stronę TicketClub.pl, na której znajdziesz aktualne informacje na temat kalendarium wydarzeń, ale też zakupisz bezpiecznie bilet na wybrane wydarzenie.

Max & Iggor Cavalera - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Max & Iggor Cavalera
14 minut temu