Katowice Miasto Ogrodów

Katowice Miasto Ogrodów to Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, która narodziła się w 2016 rok. Katowice Miasto Ogrodów powstało w wyniku połączenia miasta Ogrodów z dawnym Centrum Kultury Katowice.

pl. Sejmu Śląskiego 2, 40-032 Katowice
http://ck.art.pl

Wydarzenia w Katowice Miasto Ogrodów

Instytucja ta pełniła funkcję Biura Europejskiej Stolicy Kultury, w momencie, gdy miasto Katowice wystartowało w konkursie na Europejską Stolicę Kultury 2016. Z związku z tym, iż tytuł zdobyła stolica Dolnego Śląska, biurko przekształcono w Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów. Obiekt realizuje zadania związane z działalnością edukacyjną, kulturalną oraz wydawniczą. Do jej zadań należy również organizacja i współorganizacja festiwali muzycznych bądź też wystaw – lokalnych jak i krajowych. Instytucja prowadzi również innowacyjny projekt Medialab Katowice, który obejmuje warsztaty, wykłady i prezentację na temat kultury audiowizualnej. Wszystko ma na celu zwiększenie umiejętności uczestników.

Koncerty w Katowice Miasto Ogrodów

Na terenie obiektu organizowane są liczne koncerty znanych gwiazd takich jak: IRA, Maleńczuk, Paweł Domagała, Mela Koteluk, Andrzej Piaseczny, Riverside oraz wielu innych. W obiekcie odbywał się również spektakl Pikantni, Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków, występy kabaretowe, Moscow City Ballet – Jezioro Łabędzie. W ramach projektów organizowanych przez instytucję należy wyróżnić: Katowice Street Art. Festival, Katowice JazzArt Festival, Urodziny Miasta Kocham Katowice, Festiwal Ars Independent czy też Silesian Jazz Festival.

Bilety Katowice Miasto Ogrodów

Śledząc kalendarium wydarzeń w Katowice Miasto Ogrodów na stronie TicketClub.pl możesz być na bieżąco z planowanymi koncertami i innymi wydarzeniami muzycznymi! Z pewnością nie przegapisz interesujących się punktów. Dodatkowo, serwis umożliwia zakupienie biletów bez wychodzenia z domu – gwarancja oryginalnych biletów, natomiast cały proces załatwiony w kilka minut.

Scott Bradlee's Postmodern Jukebox · The '10' Tour - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Scott Bradlee's Postmodern Jukebox · The '10' Tour
8 minut temu