Kościół św. Piotra i św. Pawła

Kościół św. Piotra i św. Pawła to niewielka gotyka świątynia stanowiąca ceglany kościół salowy. Kościół znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego a obecnie pełni funkcję świątyni parafialnej Kościoła Polskokatolickiego.

Plac św.Piotra i Pawła 4/5, 70-521 Szczecin

Wydarzenia w Kościół św. Piotra i św. Pawła

Pierwszy drewniany kościół został zbudowany w 1124, w momencie gdy do Szczecina przybył Otton z Bambergu. Owóczesny drewniany kościół stanowił najstarszą budowlę sakralną w Szczecinie. Niestety, świątynia została spalona w 1189 roku podczas najazdu duńskiego. W 1425 roku rozpoczęła się budowa nowej świątyni, w duchu architektury gotyckiej. Na zewnętrznych ścianach kościoła umieszczono maszkarony – twarze autentycznych mieszkańców średniowiecznego Szczecina. W 1534 roku świątynia została zmieniona na świątynię protestancką. Kolejnym trudnym wydarzeniem w jej historii był ostrzał artyleryjski w 1677 roku, który całkowicie ją zniszczył. Odbudowa obiektu trwała 24 lata. W 1946 roku kościół został przekazany wyznawcom kościoła polskokatolickiego a już w 1960 roku przeprowadzono gruntowny remont. Kościół w 1955 roku wpisano do rejestru zabytków.

Koncerty w Kościół św. Piotra i św. Pawła

Kościół stawia nie tylko na rozwój duchowny swoich wiernych ale i kulturalny. Na jego terenie organizowane są liczne koncerty i wydarzenia kulturalne. W kościele odbywają się liczne koncerty: Kolędy Świata, Koncert Muzyki Sakralnej, Zespół Muzyki Dawnej a także Włoska Gala Operowa 3 Tenors&Soprano. W świątyni odbył się również koncert Alleluja dla Jana Pawła II i wiele innych.

Bilety Kościół św. Piotra i św. Pawła

Coraz większa liczba interesujących wydarzeń organizowanych w Kościele św. Piotra i św. Pawła przyciąga coraz większą widownię – nie może zabraknąć i Ciebie! Śledź kalendarium wydarzeń w serwisie TicketClub.pl i kupuj bilety na wybrane wydarzenia.

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
7 minut temu