PreZero Arena Gliwice

Arena Gliwice to jeden z nowocześniejszych oraz największych obiektów na terenie Polski. Jego powierzchnia pozwala pomieścić nawet 17 000 widzów! W skład Areny Gliwice wchodzą dwa obiekty – Arena Główna oraz Mała Arena. Na terenie Małej Areny organizowane są mniejsze imprezy dla publiczności, nieprzekraczającej 3 000 osób.

Akademicka 50, 44-100 Gliwice
http://www.arenagliwice.com

Wydarzenia w Arena Gliwice

Arena Gliwice powstała w miejscu dawnego stadionu XX-lecia. Jest to stosunkowo nowy budynek – jego budowa rozpoczęła się w 2013 roku. Wielkość Areny jest ogromna – całość obejmuje aż 10 ha powierzchni miasta. Swoim designem obiekt nawiązuje do współczesnych tendencji w kształtowaniu obiektów sportowo-widowiskowych.

Obiekt przystosowany jest do organizowania wszelkiego rodzaju wydarzeń. Istnieje możliwość zorganizowania na nich nie tylko zawodów sportowych, imprez wystawienniczych oraz targów, ale też wszelkiego rodzaju wydarzeń estradowych – koncertów, projekcji filmowych, masowych imprez tanecznych, imprez społeczno-politycznych a także wydarzeń biznesowych.

Koncerty w Arena Gliwice

Na terenie Areny Gliwice odbywają się liczne koncerty znanych gwiazd polskich jak i zagranicznych artystów. Na terenie obiektu odbywał się Festiwal Jimek+, koncert artysty Marcus Miller a także koncert Zenona Martyniuka i Thomasa Anders & Modern Talking. Jednym z ważniejszych wydarzeń na terenie obiektu był również Sylwester 2018 z udziałem m.in. Reni Jusis, The Saint czy też Lambert & Handle.

Bilety Arena Gliwice

Już teraz sprawdź, jakie wydarzenia odbędą się w Arena Gliwice i kup bilet w naszym serwisie bileterskim TicketClub! Nie możesz przegapić najważniejszych wydarzeń oraz koncertów swoich ulubionych artystów.