Teatr Letni

Teatr Letni zlokalizowany jest w Szczecinie. Powstał w 1900 roku, pierwotnie jako Quistorp Park.

ul. Fałata 2, 70-953 Szczecin

Wydarzenia w Teatr Letni

Pierwotna nazwa teatru została nadana na część Johanenesa Quistorpa, który był szczecińskim przedsiębiorcą i filantropem. To on podarował miastu teren, na którym zbudowano park. Pierwsza scena znajdująca się nad brzegiem Jeziora Rusałka została wykonana w całości z drewna. W latach 70 zadecydowano o zbudowaniu amfiteatru, który miałby dorównać sopockiej Operze Leśnej. Teatr Letni to jeden z największych obiektów w Polsce – mieści prawie 5 tysięcy widzów. W 1976 roku odbył się inauguracyjny występ, podczas którego wystąpił zespół Pieśni i Tańca Mazowsze. Na jego terenie organizowane są liczne wydarzenia kulturalne – koncerty, operetki, festiwale muzyczne.

Koncerty w Teatr Letni

W 2012 roku, na terenie teatru Letniego odbyła się Wielka Gala Polskiej Piosenki. To w jej trakcie przypomniano piosenki znanych artystów takich, jak Czesław Niemen czy Helena Majdaniec. Na scenie teatru odbyła się również operetka Johanna Straussa – Zemsta Nietoperza. Widownia może również wziąć udział w Turniejach Tenorów a także obejrzeć występy zespołu Opera na Zamku. W teatrze wystąpili polscy artyści tacy jak: Andrzej Piaseczny, Akcent, Sławomir, Patrycja Markowska, Anna Wyszkoni oraz wielu innych. Popularnością cieszą się również występy kabaretowe oraz stand-upy.

Bilety Teatr Letni

Chcesz wziąć udział w jednym z planowanych wydarzeń? Już dziś możesz śledzić kalendarium wydarzeń i kupić bilety na wybrane wydarzenie przy pomocy serwisu biletowego TicketClub.pl. Nie przegap najważniejszych imprez kulturalnych! Nasz serwis pozwoli Ci zakupić bilety szybko, sprawnie i bezpiecznie!

Carbon Based Lifeforms live in concert - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Carbon Based Lifeforms live in concert
3 minuty temu