Uniwersytet Zielonogórski - Aula

Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego zlokalizowana jest przy ul. Podgórnej. Wraz z budynkami znajdującymi się w jej pobliżu tworzy kompleks dawnej Politechniki Zielonogórskiej.

Podgórna 50, 65-246 Zielona Góra

Wydarzenia w Uniwersytet Zielonogórski – Aula

Uniwersytet Zielonogórski został utworzony w 2001 roku w wyniku połączenia Politechniki Zielonogórskiej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej. W 2017 roku do Uniwersytetu została włączona Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie, będąca pozamiejscowym Uniwersytetu. Uniwersytet tworzą budynki podzielone na dwa kampusy. Kampus A składa się z dawnych budynków politechniki i mieści się przy ul. Podgórnej. Z kolei kampus B to budynki byłej WSP, które mieszczą się przy alei Wojska Polskiego. Uniwersytet organizuje doroczne święto studentów, pod nazwą Bachanalia, które nawiązuje do winiarskich tradycji miasta.

Koncerty w Uniwersytet Zielonogórski – Aula

W auli Uniwersytetu Zielonogórskiego organizowane są liczne wydarzenia uczelniane, ale także uroczystości miejskie – koncerty, spektakle teatralne, wernisaże czy widowiska.W auli organizowane były również wieczory kabaretowe – Zimowe wieczory kabaretowe – Złanocki, czyli Bajki dla Potłuczonych. Ważnym wydarzeniem były również edycje Akademii Jazzu tj. cykl audycji Zielonogórskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Wystąpiły również takie zespoły jak IRA, Maciej Maleńczuk, Dawid Kwiatkowski, Ania Dąbrowska, Ich Troje, Teresa Werner i wiele więcej.

Bilety Uniwersytet Zielonogórski – Aula

Chcesz wziąć udział w jednym z planowanych wydarzeń? Już dziś możesz śledzić kalendarium wydarzeń i kupić bilety na wybrane wydarzenie przy pomocy serwisu biletowego TicketClub.pl. Nie przegap najważniejszych imprez kulturalnych! Nasz serwis pozwoli Ci zakupić bilety szybko, sprawnie i bezpiecznie!

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
minutę temu