5'nizza - bilety

5'nizza

Nazwa zespołu to piątek – piatnica (пятницa). Grupa powstała w Charkowie w 2000 r, tworzą ją Siergiej Babkin i Andriej „San” Zaporożec. W swojej twórczości prezentują różne style muzyczne: od hip-hopu, reggae, ragga, beatbox, jazz, muzykę kabaretową i punk-rock. Śpiewają głównie w języku ukraińskim i rosyjskim.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.

5’nizza — historia

Serhij Babkin i Andriej Zaporożec poznali się w Charkowie, obaj uczęszczali do Liceum Artystycznego nr 133 w Charkowie. Chłopaków połączyła wspólna pasja do muzyki i głęboka przyjaźń. Po ukończeniu nauki w liceum Andriej Zaporożec podjął studia medyczne, a Serhij Babkin zaczął się uczyć na wydziale teatralnym akademii sztuk pięknych. Przyjaciele w studenckim akademiku prezentowali swoje pierwsze utwory muzyczne.

Chcesz wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu artystycznym? Kup bilety na 5’nizza!

Latem 2002 roku Serhij Babkin i Andriej Zaporożec wybrali się na Kazantyp, gdzie ich występy na plaży wzbudziły duże zainteresowanie publiczności. Muzycy zostali tam zauważeni przez Edik’a Szumejko, lidera Cze grupy W.K.?, który zaprosił muzyków do Moskwy. 5’nizza występowali tam w klubie i zdobyli w tym miejscu pierwszych, wiernych fanów.

5’nizza przerwali wspólną działalność w 2007 — pożegnalne koncerty grali w warszawskiej Stodole i krakowskim klubie Studio. Serhij Babkin realizował potem solowe projekty, a Andriej Zaporoże uczestniczył w projekcie muzycznym SunSay. 4 marca 2015 grupa 5’nizza się odrodziła.

5’nizza — opinie

Krytycy muzyczni oceniają grupę bardzo wysoko, sytuując ich na poziomie artystycznym Bob’a Marley’a, czy też Manu Chao. Sukces przyszedł naturalnie, bez wielkiej reklamy, pieniędzy i szerokich znajomości. Ich twórczość znalazła uznanie dzięki niekwestionowanemu talentowi muzyków i oryginalnemu stylowi, który prezentują. Dzięki temu na ich koncerty zjeżdżają tysiące wiernych fanów z całej Europy, a nawet dalekich zakątków świata.

Bilety na 5’nizza to prawdziwa gratka dla fanów, zdobądź je!

5’nizza to dosłownie “piatnica”, czyli piątek. Forma, w jakiej tworzą artyści jest równie oryginalna, co pisownia, jaką posłużyli się tworząc nazwę zespołu. Duet z Charkowa w swojej twórczości sięga po różne gatunki i style muzyczne – w ich utworach usłyszymy zarówno hip-hop, reggae, ragga, beatbox, jak równieżjazz i punk-rock, a nawet muzykę kabaretową. Koncert 5’nizza to spotkanie z wyjątkową muzyką, wykonaną w języku ukraińskim i rosyjskim. Warto zamówić bilet i posłuchać jej na żywo.

Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja
3 minuty temu