Algiers - bilety

Algiers

Amerykański zespół pochodzący z Atlanty. Prezentuje muzykę będącą mieszanką gospel, bluesa, gotyckiego mroku, a nawet industrialu; całość wzbogacają dodatkowo syntezatory i sample. Teksty utworów poruszają tematy etyczne, religii, rasizmu, ekonomii, nie stronią także od polityki — np. muzycy ostrzegają przed porządkiem narzucanym przez prezydenta USA — Donalda Trumpa. Algiers gościł w Polsce kilka razy, był m.in. w 2016 na krakowskim Live Festivalu.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Bilety na Algiers

Algiers wykonuje tzw. protest-songi, które oddziałują z wielką siłą dzięki niezwykłemu głosowi Franklina Fishera. Wokalista śpiewa jak dawne gwiazdy soulu — Nina Simone i Mavis Staples. Formacja powstała w 2007 roku, swój pierwszy singiel — „Blood" / "Black Eunuch" wydała w 2012 roku. Zespół na początku swego funkcjonowania nawiązał współpracę z wydawnictwem Matador – niezależną wytwórnią specjalizującą się w promowaniu zespołów grających indie rock, rock eksperymentalny i alternatywny oraz punk rock. Wydawnictwo to wydawało płyty m.in. takich twórców jak: Queens of the Stone Age, Belle and Sebastian, Spoon, Interpol, Cat Power.

Algiers — skład zespołu

  • Franklin James Fisher,
  • Lee Tesche,
  • Ryan Mahan,
  • Matt Tong.

Debiutancka płyta muzyków nazywana została po prostu „Algiers”. Na rynek muzyczny trafiła w czerwcu 2015 roku, na albumie szczególnie wyróżniają się dwa utwory: „But She Was Not Flying” oraz „Black Eunuch”. Płyta zyskała dobre recenzje krytyków muzycznych i została doceniona przez odbiorców. Druga płyta formacji — „The Underside of Power” ukazała się w sprzedaży w czerwcu 2017 roku, za jej produkcję odpowiedzialny był Adrian Utley — jeden z członków zespołu Portishead. Płyta różni się od debiutanckiej — nie jest drapieżna, ale bardzo stylowa i dojrzała. Utwory są proste i czytelne, jednak towarzyszą im niezwykle silne, trafiające do odbiorcy emocje.

Bilety na Algiers

Zespół Algiers słynie z ambitnych tekstów i eksperymentalnych dźwięków. W ich utworach usłyszymy gospel, blues, neo soul, noise rock, a nawet industrial. Algiers garściami czerpie z amerykańskiej kultury, nie tylko w warstwie muzycznej. Ich piosenki określane są jako tzw. protest songs, w których artyści wyrażają swój sprzeciw wobec m.in. dyskryminacji rasowej, porządku politycznego Trumpa, zawirowań ekonomicznych. Koncerty Algiers przypominają rewolucyjne występy Niny Simone i Mavis Staples.

Podobni artyści

T.Love - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
T.Love
29 minut temu