Ania Rusowicz - bilety

Ania Rusowicz

Polska piosenkarka występująca solo jak i w zespołach niXes i Dezire. Śpiewem, ale i brzmieniem swojego głosu nawiązuje do lat 60. W swojej początkowej twórczości upodobała sobie polski bigbit, jednak z upływem czasu, w jej twórczości można znaleźć „międzynarodowe” utwory, sięgające do estetyki psychodelicznego bluesrocka. Nazywana jest „zakręconą hipiską” i „najbarwniejszym dzieckiem – kwiatem”.

Opis zespołu Ania Rusowicz

Kup bilety na Ania Rusowicz i daj się ponieść muzyce!

Początki działalności

Jeszcze zanim zdecydowała się na karierę solową, w latach 2005-2007 była wokalistką zespołu Dezire, w którym nagrała album „Pięć smaków”. Z informacji przekazanych przez wokalistkę wynika, że to oni ją znaleźli, nagrali płyty i teledyski. To właśnie w tym zespole poznała swojego przyszłego męża i przeprowadziła się do Warszawy. Miała też swój zespół IKA, jednak popularność i prawdziwe granie rozpoczęły się dopiero w momencie solowego występu na festiwalu w Opolu, w 2011 roku. Już kilka miesięcy później ukazała się jej pierwsza solowa płyta.

Albumy studyjne

  • Mój Big-Bit (2011)
  • Genesis (2013)
  • Retronarodzenie (2016)

Debiutancki krążek artystki zawiera pół na pół autorskie piosenki wokalistki jak i jej mamy – Ady Rusowicz, które śpiewała w latach 60 i 70. Płyta zebrała cztery Fryderyki, nagrody polskiego przemysłu muzycznego. Dość szybko pojawił się pomysł na kolejny album, w którym artystka zrezygnowała ze śpiewania utworów znajdujących się w repertuarze matki. Krążek zawierał tylko i wyłącznie premierowe brzmienia, zdecydowanie ostrzejsze od debiutanckich. Płyta była bardziej psychodeliczna i bluesowa, jednak artystka wciąż kierowała utwory na lata 60 i 70. Muzykę uzupełniały szorstkie brzmienia instrumentów. Ostatni album artystki jest niezwykle oryginalny, mimo iż pomysł na nią został zaczerpnięty w zakresie brzmień, rytmów, instrumentacji bądź też charakteru muzyki z utworów sprzed kilkudziesięciu lat. Stworzone przez nią pastorałki są mądre, mówią wręcz o uniwersalnych prawdach, ale również sprawiają, że czytelnik po ich wysłuchaniu zastanawia się nad sensem świąt i mijającym czasem.

Bilety na koncert Ania Rusowicz są już dostępne w sprzedaży!

Miłośniczka polskiego bigbitu zabiera nas w muzyczną podróż do kolorowych lat 60. i 70. Czasy odrodzenia polskiej muzyki rozrywkowej przypadają na jej dzieciństwo, kiedy na scenie królowała jej mama – Ada Rusowicz. To właśnie przypomnienie piosenek z jej repertuaru przyniosło Ani ogromną popularność i aż 4 Fryderyki. Artystka utrzymuje się w konwencji i konsekwentnie nawiązuje do minionych lat, nie tylko w warstwie muzycznej, ale i stylistycznej i wizualnej. Koncert Ani Rusowicz to powrót do początków rock’n’rolla w Polsce.

Podobni artyści

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
22 minuty temu