Asaf Avidan - bilety

Asaf Avidan

Artysta pochodzi z Izraela, urodził się 23 marca 1980 roku w Jerozolimie, jest wokalistą i autorem tekstów, tworzy kompozycje rockowe, folkowe i bluesowe. Dzięki charakterystycznej barwie głosu porównywany jest do Janis Joplin i Roberta Planta, polskim odbiorcom znany jest głównie dzięki przebojowi „One Day". Asaf Avidan występuje solo, ale jest też liderem formacji Asaf Avidan & the Mojos. Wokalista nawiązuje w swojej twórczości do muzyki przełomu lat 60. i 70. Posiada miliony fanów na całym świecie.

Koncerty Asaf Avidan:

Chcesz zobaczyć, jak artysta występuje na żywo? Kup bilety na Asaf Avidan!

Muzyk cztery lata swojego dzieciństwa spędził na Jamajce. Po odbyciu wypełnieniu obowiązku służby wojskowej studiował animację w Szkole Sztuk Pięknych i Rzemiosł Artystycznych Besaleel. Jego pracą dyplomową był krótkometrażowy film „Find Love Now”, który zdobył główną nagrodę w swojej kategorii na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Hajfie. Potem artysta wyjechał do Tel Awiwu, gdzie pracował jako animator . W 2005 roku zakończył związek z dziewczyną, co odbiło się głęboko na jego psychice i emocjach. Po rozstaniu Asaf Avidan oddał się całkowicie muzyce, która pozwoliła na oddanie emocji oraz głęboką, wewnętrzną analizę. Twórczość artystyczna stała się swoistą terapią, która jednak została pokazana szerokiej publiczności i zdobyła uznanie.

Bilety na Asaf Avidan to gratka dla fanów. Zdobądź je!

W 2007 roku Avidan wraz z zespołem The Mojos nagrał krążek „The Reckoning", który okazał się przełomem i odniósł wielki sukces komercyjny w Izraelu — pokrył się platyną i wkrótce został wydany także w Europie. Utwór „Reckoning Song", poddany remiksowi DJ Wankelmuta, stał się wielkim przebojem na całym świecie. Asaf Avidan otrzymuje wiele propozycji, jednak nie chce być postacią ani idolem wielkiego show-biznesu. Odrzuca kontrakty płytowe najbardziej znanych wydawnictw muzycznych i świadomie obiera własną, niezależną drogę artystyczną.

Płyty Solowe:

  • Different Pulses (2013),
  • Gold Shadow (2015),
  • The Study on Falling (2017).

Albumy studyjne, wydane z Asaf Avidan & The Mojos:

  • The Reckoning (2008),
  • Poor Boy/Lucky Man (2009),
  • Through the Gale (2010)

Przez niektórych nazywany jest wokalnym połączeniem Janis Joplin i Roberta Planta. Charakterystyczny, wysoki, szorstki głos to tylko jeden z wielu atrybutów Asafa Avidana. Artysta śpiewa o głębokich, osobistych przeżyciach w sposób wyjątkowy i niezwykle przekonujący. Odbierając własną ścieżkę kariery, odrzuca propozycje największych wytwórni płytowych – pragnie tworzyć w sposób niezależny i autentyczny. Pomimo niechęci do komercjalizacji, na koncerty Asafa Avidana przybywają prawdziwe tłumy.

Podobni artyści

Andrzejkowe Silent Disco - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Andrzejkowe Silent Disco
48 sekund temu