Bandonegro Tango Orquesta - bilety

Bandonegro Tango Orquesta

Zespół powstał w 2010 roku, stworzyło go czterech utalentowanych muzyków młodego pokolenia. Połączyła ich przyjaźń oraz pasja i zamiłowanie do gorących klimatów Buenos Aires. Bandonegro Tango Orquesta jest obecnie jedną z najlepszych orkiestr tanga w Europie. Wnosi piękne, świeże brzmienie do świata tradycyjnego argentyńskiego tanga. Każdego dnia zespołowi przybywa nowych fanów, grupa jest już dobrze rozpoznawalna zarówno w kraju, jak i za granicą.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.

Bardzo ważnym wydarzeniem w historii Bandonegro Tango Orquesta było zdobycie laurów w 2011 roku w międzynarodowym konkursie „PIF Castelfidardo” we Włoszech, w kategorii muzyki Astora Piazzolli. Zespół od 2018 roku objęty jest Honorowym Patronatem Ambasady Argentyny w Polsce.

Muzycy Bandonegro Tango Orquesta:

  • bandoneon, akordeon — Michał Główka,
  • skrzypce — Jakub Czechowicz,
  • kontrabas — Marcin Antkowiak,
  • fortepian — Marek Dolecki.

Chcesz zobaczyć występ muzyków na żywo? Kup bilety na Bandonegro Tango Orquesta!

Tango pochodzi z Argentyny, ale kiedyś było także bardzo popularne w Polsce. Zwłaszcza w okresie międzywojennym XX wieku stworzono wiele polskich utworów w tym popularnym stylu. Muzycy Bandonegro Tango Orquesta również nawiązują do tamtego czasu w historii Polski i prezentują tanga napisane przez Jerzego Petersburskiego czy też wykonywane przez Mieczysława Fogga.

Bandonegro Tango Orquesta od kilku lat występuje na wszystkich ważniejszych imprezach związanych z tangiem w Europie. Grupa wzięła udział w takich festiwalach jak: Nurnberg Tango Festival, Recuerdo Tango Festival Warsaw, Bonner Tango Festival, Stockholm Tango Festival.

Bandonegro Tango Orquesta doskonaliła swój warsztat i zbierała nowe doświadczenia, ich efektem jest premierowa płyta zatytułowana „Tanchestron”. Repertuar albumu to kompozycje grane przez znakomite orkiestry Złotej Ery Tanga (Juana D’ Arienzo ,Carlosa Di Sarli,, Anibala Troilo czy Osvaldo Pugliese), a wszystko utrzymane jest w oryginalnej i pomysłowej stylistyce, porywającej do tańca. Oficjalna premiera albumu miała miejsce 26 kwietnia 2018 roku w klubie Stodoła. Występowi Bandonegro Tango Orquesta towarzyszyły mistrzowskie pokazy par tanga z Rosji i Polski.

Bilety na Bandonegro Tango Orquesta to gratka dla koneserów znakomitej muzyki!

Gorące rytmy Bueno Aires – to właśnie one połączyły czterech utalentowanych muzyków, którzy zdecydowali się na założenie Bandonegro Tango Orquesta. W ich twórczości usłyszymy nawiązanie do twórczości Jerzego Petersburskiego i Mieczysława Fogga. Zespół, uznany za jeden z najlepszych orkiestr tanga w Europie, od lat występuje na scenie polskiej i zagranicznej. Koncerty Bandonegro Tango Orquesta odbyły się m.in. na Nurnberg Tango Festival, Recuerdo Tango Festival czy Stockholm Tango Festival.

Ultimate Emo Party: CafeTrauma, Pretensje, Lie After Lie - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Ultimate Emo Party: CafeTrauma, Pretensje, Lie After Lie
6 minut temu