Birdpen - bilety

Birdpen

Angielski zespół, prezentujący muzykę w gatunku rock elektroniczny i rock alternatywny. Nazwa formacji pochodzi od nazwisk dwóch założycieli — gitarzysty oraz klawiszowca Mike'a Birda, oraz Dave'a Pena — gitarzysty i wokalisty bardzo popularnego w Polsce zespołu Archive.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Birdpen to projekt muzyczny będący wynikiem spotkania dwóch muzyków, którzy przez pewien okres życia mieszkali razem w Southampton. Każdy z artystów ma w swoim dorobku wiele dokonań, wydali samodzielnie po kilka mini-albumów. Ich wspólny debiut miał miejsce dopiero w 2009 roku, gdy wydali pierwszy album, zatytułowany: „On/Off/Safety/Danger”.

Chcesz zobaczyć występ zespołu na żywo? Kup bilety na Birdpen!

Twórczość Birdpen jest często porównywana z dokonaniami takich zespołów jak Radiohead, Pink Floyd, oraz Archive, z którym Dave Pen nagrał sześć wspólnych płyt. Birdpen wydał łącznie pięć albumów, z których ostatni — There's Something Wrong With Everything ukazał się pod koniec 2018 roku.

Na piąty krążek Birdpen składają się lekkie, przyjemne dla ucha kompozycje alternatywnego rocka, w których hipnotyczne melodie umiejętnie podkreślone są przez intrygujące brzmienia gitarowe . Podstawą utworów są wyjątkowe, klawiszowe i elektroniczne eksperymenty. W dziesięciu płynnie powiązanych ze sobą kompozycjach wyraźnie zaznaczają się nawiązania do twórczości takich formacji jak: Echo And The Bunnymen, Archive, Deerhunter, czy Muse, jednak całość zachowuje oryginalną formę, głównie dzięki wyjątkowemu wokalowi Dave'a Pena.

„There's Something Wrong With Everything" to album, który dotyka problemów współczesnego świata, mówi m.in. o tym, że o losach Ziemi decydują nieodpowiednie osoby i że ludzkość jest poddawana manipulacji. Teksty nakreślają obraz społeczeństwa zaślepionego techniką i jej najnowszymi nowinkami. Wspomina o ludziach, którzy postrzegają swoje życie tylko przez pryzmat telewizji, ekranu komputera czy telefonu, co znakomicie zostało ujęte w przewrotnie skonstruowanej piosence: „End is on TV”.

Bilety na Birdpen to gratka dla fanów, zdobądź je!

Zespół Birdpen porównywany jest do takich zespołów, jak Radiohead i Pink Floyd. Podstawą ich twórczości jest alternatywny elektroniczny rock, z pomocą którego budują lekkie, przyjemne dla ucha utwory. Słychać w nich inspiracje muzyką Echo And The Bunnymen i Muse. Oryginalne zestawienie elektroniki z klasycznym dźwiękiem klawiszy i gitary podkreślone jest wyjątkowym głosem Dave’a Pena – gitarzysty i wokalisty Archive. Koncert Birdpen to okazja do posłuchania wyjątkowej muzyki o ambitnym przesłaniu.

Podobni artyści

Dead Poet Society · The Fission Tour - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Dead Poet Society · The Fission Tour
minutę temu